Znamy już laureata poznańskiej Nagrody imienia Adama Mickiewicza 2019

marcinl, 25 kwiecień, 2019 - 09:32
Agnieszka Maciejewska

Wiesław Myśliwski został laureatem poznańskiej Nagrody imienia Adama Mickiewicza 2019!

 

Kapituła Poznańskiej Nagrody Literackiej ogłosiła także nazwiska autorów nominowanych do Nagrody-Stypendium imienia Stanisława Barańczaka. Są to - Tomasz Bąk za książkę „Utylizacja. Pęta miast" Wydawnictwa WBPiCAK w Poznaniu, Mira Marcinów nominowana za książkę „Historia polskiego szaleństwa" i Dawid Szkoła autor książki „Galicyjskie żywoty. Opowieści o stracie, doli i pograniczu".

 

Poznańska Nagroda Literacka jest fundowana od 2015 roku przez Miasto Poznań i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Przyznawana jest w dwóch kategoriach - za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury - to Nagroda im. Adama Mickiewicza oraz Nagroda - Stypendium im. Stanisława Barańczaka - za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki, popularyzacji kultury literackiej, dla autorek i autorów, którzy nie ukończyli 35 roku życia.

 

Wiesław Myśliwski swoją najnowszą książkę „Ucho igielne", wydał pod koniec ubiegłego roku. „Czy to nie jest zbyt oczywisty wybór? Nie tak często się zdarza, by stary już pisarz, napisał książkę tak zaskakująco aktualną, przenikliwą i bolesną" - powiedział nam przewodniczący Kapituły Nagrody profesor Piotr Śliwiński.

 

Laury zostaną wręczone 15 maja w Collegium Maius UAM, podczas festiwalu Poznań Poetów. Wyróżnieni dostaną także nagrody pieniężne - odpowiednio 60 000 zł i 40 000 zł.

1 komentarz

DFSDXHFGV

Anonim, 3 maj, 2019 - 09:36
DFSDXHFGV

Dodaj nowy komentarz