Znak Twój - Orzeł Biały

marcinl, 6 listopad, 2018 - 10:44
red.

Do dnia 6 stycznia 2019 roku w Muzeum Archeologicznym mieszczącym się w poznańskim Pałacu Górków przy ulicy Wodnej 27 jest czynna wystawa czasowa „Znak Twój - Orzeł Biały”.

 

W całości poświęcona jest ona wizerunkom orła białego na przestrzeni wieków. Przedmiotem wystawy jest wizerunek orła, jako elementu heraldycznego na zabytkach archeologicznych z terenów Polski. Jako pierwsze zostaną zaprezentowane denary Bolesława Chrobrego, a ponadto pieczęcie, proporce i sztandary, aż do czasów współczesnych. Obok eksponatów prezentowane są tablice objaśniające przemiany, jakie zachodziły w wizerunku orła, jako godła Polski na przestrzeni stuleci.

 

Wystawa stanowi część miejskich obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokazane będą na niej eksponaty m.in. z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Katyńskiego w Warszawie, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości w Poznaniu, Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu oraz prywatnych kolekcji.

 

Wstęp na wystawę jest możliwy przy zakupie biletu do Muzeum Archeologicznego.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz