Zmalujmy Coś Dobrego - akcja charytatywna studentów UAM

marcinl, 26 marzec, 2019 - 11:16
Martyna Sergiel

Kuba Czecholiński boryka się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Znaczną pomocą byłby dla niego specjalistyczny wózek i podnośnik do wanny. W związku z tym ruszyła zbiórka charytatywna, a 15 kwietnia w Auli UAM odbędzie się koncert charytatywny, którego gwiazdą będzie Małgorzata Ostrowska.

 

Tegoroczna akcja charytatywna organizowana przez studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w połowie kwietnia wkroczy w decydującą fazę. Studenci z „UAM Charytatywnie” (strony poświęconej corocznym akcjom dobroczynnym organizowanym przez młodych ludzi) ogłosili, że tego dnia odbędzie się koncert dla niepełnosprawnego Jakuba Czecholińskiego. W tym roku to jemu zostaną przekazane zebrane pieniądze.

 

Kuba zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jego jedyną opiekunką jest mama, która musi nosić chłopaka kilka razy dziennie. Mieszkają w nieprzystosowanej do ich potrzeb kawalerce, a życie ułatwiłby im specjalistyczny wózek i podnośnik do wanny. To na ten właśnie cel potrzebne są pieniądze.

 

Gwiazdą wieczoru koncertu charytatywnego akcji „Zmalujmy coś dobrego” będzie Małgorzata Ostrowska. W Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu wystąpią także Przybył i Tromb Quartet. Koncerty rozpoczną się o godz. 18:00 i potrwają do godz. 21:00. Bilety-cegiełki będzie można kupić przed wejściem na wydarzenie. W jego trakcie odbędą się też licytacje.

 

To nie jedyny sposób na pomoc Kubie i jego mamie. Nadal trwa zbiórka pieniędzy w internetowym serwisie Zrzutka.pl.

 

Do zbiórki można dołączyć się tutaj.

 

Źródło informacji dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz