Z niewidomymi o sztuce Jacka Malczewskiego. Muzeum w Radomiu realizuje cenny projekt

marcinl, 8 styczeń, 2019 - 10:44
red.

„Dotknąć Malczewskiego - dziedzictwo kulturowe w zasięgu ręki” to projekt realizowany przez Muzeum imienia Jacka Malczewskiego.

 

Ma on na celu przygotowanie pracowników do prowadzania działań edukacyjnych pod kątem pracy z osobami niewidzącymi i niedowidzącymi. Powstaną więc specjalne kopie dzieł Jacka Malczewskiego, których będzie można dotknąć, a także audiobooki z tekstami o jego sztuce wraz z katalogami wystaw Malczewskiego w języku braille’a. Muzeum stanie się ponadto przyjazne dla osób niewidomych i niedowidzących dzięki, m.in. zamontowaniu barierek.

 

Dodatkowym działaniem jest podniesienie kwalifikacji zawodowych pracowników oraz doskonalenie umiejętności językowych, do czego przyczyniać się mają zagraniczne wyjazdy studyjne. Pracownicy szkolili się już na Malcie, wiosną wyjadą do Sofii. Muzeum będzie gotowe do przyjmowania osób niewidomych w czerwcu tego roku. „Dotknąć Malczewskiego - dziedzictwo kulturowe w zasięgu ręki" to projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny „Wiedza Edukacja Rozwój" (POWER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej w edukacji dorosłych w latach 2014 - 2020" oraz ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego. Kwota przeznaczona na ten projekt wynosi 93 tys. zł, a jego realizacja potrwa do końca grudnia 2019 roku.

 

Źródło informacji dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz