X Miodowe Lato w Skansenie

marcinl, 2 sierpień, 2018 - 09:12
red.

5 sierpnia w godz. 11:00 - 17:00 w skansenie i Muzeum Pszczelarstwa im. prof. Ryszarda Kosteckiego w Swarzędzu odbędzie się piknik pszczelarski X Miodowe Lato w Skansenie.

 

Niedzielna impreza adresowana jest dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się, jak powstaje miód i inne produkty pszczele w pasiece. W trakcie kulturalno-edukacyjnego pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Uczestnicy zobaczą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. W ramach programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” będzie można dowiedzieć się jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołowatym, wziąć udział w konkursie plastycznym i otrzymać w nagrodę przydatne gadżety nawiązujące do pszczelego święta. Przybyli na imprezę goście zapoznani zostaną także z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich. W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego.

 

Dodatkową atrakcją będzie kiermasz ludowy, na którym twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby wykorzystujące motywy zaczerpnięte z życia pszczół. Na scenie pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą zespoły artystyczne. Najmłodszych widzów rozbawi przedstawienie „Kubusiowe Granie” w wykonaniu teatru lalki i aktora oraz zabawa z klaunem. Grupa „Gród Pobiedziska” zaprezentuje żywą lekcję historii z użyciem machin oblężniczych. Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, w tym malowanie twarzy i zabawę z pszczółkami „Zręczne Pszczółki”. Odbędzie się też konkurs dla dzieci na najładniejszy strój pszczółki lub trutnia. Wszystkie dzieci w przebraniu mają wstęp bezpłatny na festyn. Najładniej przebrane dzieci otrzymają nagrody.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz