X edycja Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”

marcinl, 17 sierpień, 2018 - 14:53
red.

Już po raz dziesiąty rusza Plebiscyt „Gwiazdy Dobroczynności”, w którym zostaną docenione osoby znane, wykorzystujące swą rozpoznawalność, aby pomagać innym. Zgłoszenia należy nadsyłać do 20 września.

 

Osoby publiczne, znane ze świata kultury, mediów coraz częściej użyczają swojego wizerunku w kampaniach i akcjach społecznych, zakładają fundacje i stowarzyszenia, stają się darczyńcami organizacji pozarządowych i pomagają w zbiórkach on-line. Właśnie z myślą o nich powstał Plebiscyt „Gwiazdy Dobroczynności”.

 

Już od 6 sierpnia organizacje pozarządowe, firmy, menadżerowie Sław mogą nominować tych, którzy angażują się społecznie i poświęcają swój czas na działania dobroczynne. Nagrodą w Plebiscycie jest tytuł „Gwiazdy Dobroczynności” oraz czek dla wskazanej przez Gwiazdę organizacji. Organizator - Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Partner - magazyn SHOW czekają na wnioski do 20 września.

 

„Gwiazdy Dobroczynności” to jedyny w Polsce Plebiscyt publiczności i największa kampania medialna promująca i nagradzająca zaangażowanie społeczne osób znanych. Udział w Plebiscycie to szansa dla organizacji pozarządowych współpracujących z gwiazdami na nagłośnienie ważnych problemów społecznych, promowanie swojej działalności statutowej, znajdowanie partnerów i funduszy oraz budowanie wizerunku organizacji godnej najwyższego zaufania społecznego. To również okazja dla organizacji do uhonorowania i podziękowania Gwiazdom, które wspierają ich działania.

 

Do składania nominacji do tytułu „Gwiazdy Dobroczynności” zaproszone są fundacje, stowarzyszenia, menadżerowie Gwiazd oraz inne instytucje współpracujące z osobami znanymi i udzielającymi się społecznie. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Plebiscytu wskaże najlepsze kandydatury, a internauci w głosowaniu na stronie Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” wybiorą Laureatów. Kapituła Plebiscytu przyznaje również nagrodę specjalną - Honorową Gwiazdę Dobroczynności, a Magazyn SHOW Nagrodę Specjalną Gwiazdę Dobroczynności Magazynu SHOW. Przyznana zostanie także Gwiazda Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

 

W Plebiscycie nagradzane są gwiazdy, sportowcy, dziennikarze, ludzie kultury i sztuki, internetowi twórcy. Doceniane są społeczne i charytatywne zaangażowanie znanych i rozpoznawalnych osób, które udostępniają swój wizerunek akcjom społecznym, często osobiście je promują i zachęcają innych do podobnej aktywności. Popularność i zasięgi kont Gwiazd w mediach społecznościowych sprawia, że portale takie jak Facebook czy Instagram stają się miejscem angażowania fanów w działania dobroczynne.

 

Wniosek zgłoszeniowy można znaleźć tutaj, a wypełniony należy przesłać na adres mailowy: gwiazdy@filantropia.org.pl do 20 września 2018 r.

 

Statuetki w X Jubileuszowym Plebiscycie zostaną wręczone podczas X Balu Charytatywnego „Gwiazdy Dobroczynności”, który odbędzie się w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria 19 stycznia 2019 r.

 

Źródło informacji dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz