Wystawa pt. „Rzeka w malarstwie i sztuce ziemi”

marcinl, 6 listopad, 2018 - 12:40
Martyna Sergiel

Nadleśnictwo Piwniczna, Lasy Państwowe i artyści zapraszają na wystawę poplenerową z VI Pleneru w Czeszewie pt. „Rzeka w malarstwie i sztuce ziemi”. Wystawa zorganizowana została z okazji przypadających w tym roku 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Prace będzie można obejrzeć w Ośrodku Edukacji Leśnej w Roztoce Ryterskiej (Roztoka 31, Rytro).

 

Dzieła trafią od 11 listopada 2018 roku do wspomnianego Ośrodka i będą tam dostępne dla zwiedzających aż do końca marca 2019 roku.

 

„Obszarem działania tegorocznej edycji pleneru w Czeszewie był obszar ziemi, środowisko naturalne. Rzeka, łąka i las jako nieodzowne elementy czeszewskiego pejzażu. Jego walory artystyczne i naturalne miały zachęcić artystów do eksperymentowania i działań o charakterze tradycyjnym i nowatorskim wpływających na realizowane projekty o cechach artystycznych i edukacyjnych. Połączenie malarstwa ze sztuką natury to prowokacja do wydarzeń formalnych w obszarze przestrzeni i w odwrotnym procesie. Pozwoliło to na przekształcenie częściowe środowiska oraz zapis w tradycyjnej technice, wyodrębnienie wizerunków i właściwości ze względu na podjęte zachowanie. Powstało ok 100 prac w technice akwareli oraz pokłosie warsztatów rzeźbiarskich z rzeczy znalezionych w naturze. W tym roku artyści stworzyli kolekcję pocztówek inspirowanych pięknem krajobrazu” - podsumowuje Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, zachęcając do pojawienia na wystawie, którą z pewnością warto zobaczyć.

 

W 2019 roku natomiast decyzją artystów odbędzie plener pod hasłem: „MOTYLE”.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz