Wystawa i targi TUTU na powitanie wiosny

marcinl, 25 marzec, 2019 - 10:38
Martyna Sergiel

Tegoroczna marcowa edycja targów TUTU przyjmie zupełnie nową, zaskakującą formę. Już od 21 marca w Starym Browarze oglądać można wystawę polskich projektantów modowych, organizowaną przez concept store TUTU. Jest to okazja, by poznać artystyczne oblicze twórców. Finałem wystawy będą targi mody, na których przez cały najbliższy weekend spotkać będzie można autorów prezentujących wyselekcjonowane polskie marki i ich najnowsze, wiosenno-letnie kolekcje.

 

Stary Browar zaprasza na wystawę organizowaną przez concept store TUTU, która będzie połączeniem mody oraz sztuki „made in Poland”. Jak zapewnia Agata Królikowska, właścicielka TUTU, butiku działającego już 5 lat na terenie Starego Browaru, wystawa pokaże działalność artystyczną i proces twórczy kryjący się za profesją projektanta.

 

,,Projektanci jako artyści mają mnóstwo pomysłów, jednak nie mają wielu okazji, by pokazywać swoje prace niezwiązane bezpośrednio z modą. Do wystawy podchodzą bardzo osobiście i z pewnością zaskoczą nas na wielu płaszczyznach. Autorzy przygotowują ciekawe instalacje - będzie artystycznie, interesująco, inspirująco i pięknie” - mówi właścicielka TUTU.

 

Na wystawie TUTU zaprezentowane zostaną prace takich projektantów jak m.in.: Magda Hasiak, Synthetic 100% natural, Diligent, Odzieżowe Pole, Wiola Ry, Agata Bieleń, Argentum, Nowy Model, RAG, Exact, Dobre Drewno.

 

Wiosenny klimat wydarzenia zapewnią floryści z kwiaciarni Badyle, których na co dzień można odwiedzić w Atrium na Poziomie 0. Do wystawy dołączą także inne osobowości: modystka Jagoda Kowalewska, właścicielka marki La Dame, kontynuująca rodzinne tradycje wykonywania zawodu, twórczyni obuwia A Little glamour - Eliza Flis, Łukasz Czajkowski - projektant, buntownik, konstruktor, indywidualista. Gościnnie pojawią się także prace artysty fotografa Szymona Brodziaka, którego indywidualna wystawa zakończyła się kilka dni temu w Starym Browarze.

 

Po co modzie prezentacje w formie wystaw artystycznych? Celem jest pokazanie drugiego dna marek, inspiracji kryjących się za ubraniami oraz samej osobowości projektantów. W USA wielkim zainteresowaniem cieszą się wystawy o modzie organizowane przez Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku; podobne wydarzenia regularnie pojawiają się w programie londyńskiego Victoria & Albert Museum.

 

Stary Browar już nie po raz pierwszy udowadnia, jak ciekawe mogą być spotkania mody ze sztuką. Najważniejszym wydarzeniem 2018 roku w Starym Browarze była wystawa fotografii Davida LaChapelle’a, który w swoich pracach barwny świat mody przenosi z wybiegów na galeryjne ściany. Ze sztuką flirtują także sieciowe marki. Ostatnią kolekcję ubranek dla dzieci skandynawski brand COS pokazywał w formie rzeźb i instalacji. Edytoriale z zeszłoroczną kolekcją RE.DESIGN Reserved autorstwa Bartka Wieczorka zatarły granicę między modą a fotografią artystyczną.

 

Uroczystym zwieńczeniem wystawy TUTU będą targi, do których dołączy jeszcze więcej twórców. Targi to dla klientów możliwość dotknięcia materiału, przymierzenia ubrania i poznania jego autora - mówi Agata Królikowska. Tego nie dają zakupy w Internecie.

 

Bezpośrednie spotkanie z klientami to dla projektantów świetna lekcja i możliwość zderzenia wyobrażenia o swojej marce z rzeczywistością. Wszystkie brandy, które zaprezentują się w trakcie wydarzeń organizowanych przez TUTU, tworzą produkty z poszanowaniem środowiska naturalnego i etyki pracy. Kolekcje produkowane są lokalnie w małych seriach lub w pojedynczych egzemplarzach. Selekcja prezentowanych w ramach targów TUTU marek jest bardzo ważna: polega zawsze na przedstawianiu projektów ciekawych, konsekwentnych, wiernych osobiście stworzonym stylom i twórczo je rozwijających - podkreśla Agata Królikowska.

 

Wystawa potrwa do 28 marca.

 

Wstęp wolny w godz. 12:00 - 20:00.

 

Finisaż wystawy z udziałem autorów odbędzie się 28 marca.

 

Wstęp wolny w godz. 18:00 - 20:00.

 

Targi trwają od 29 do 31 marca.

 

Wstęp wolny w godzinach pracy Centrum.

 

Źródło informacji można znaleźć tutaj i tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz