Wystawa fotografii w Lisówkach

marcinl, 4 kwiecień, 2019 - 09:47
red.

Kontakt z kulturą i sztuką to bardzo ważny składnik życia człowieka na każdym jego etapie. Seniorzy, często ze względu na niepełnosprawność, mają utrudniony dostęp do instytucji kultury i wydarzeń kulturalnych.

 

Dlatego też powstał pomysł by wydarzenia kulturalne w postaci cyklicznych wystaw fotograficznych organizować bezpośrednio w miejscu zamieszkania seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Stało się to możliwe dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Od początku bieżącego roku, raz w miesiącu w przestronnym holu DPS w Lisówkach organizowana jest wystawa fotograficzna.

 

Obecnie pokazywane są pokonkursowe zdjęcia z wystawy dokumentalnej projekt pt. „Moja Wielkopolska 2018” ze zbiorów WBPiCAK w Poznaniu. W holu DPS można zobaczyć najlepsze fotografie, wybrane spośród prawie tysiąca zgłoszonych do konkursu w 2018 r. Do oglądania wystawy Organizatorzy zapraszają nie tylko mieszkańców placówki i ich rodziny, ale również gości odwiedzających Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz