Sebastian Cichocki w Galerii „Tak”

marcinl, 7 maj, 2018 - 10:39
red.

W dniach 10 i 11 maja 2018 r. Galeria „Tak” mieszcząca się przy ulicy Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu zaprasza na cykl spotkań z Sebastianem Cichockim.

 

Sebastian Cichocki pełni funkcję kuratora Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jest autorem tekstów, wystaw i interdyscyplinarnych projektów związanych z poszerzaniem obszaru sztuki. Galeria „Tak” będzie gościć go na dwóch spotkaniach.

 

10 maja 2018 r. o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie zatytułowane „Inna sztuka jest możliwa”. W rozmowach o sztuce współczesnej pojawiają się w ostatnich latach takie pojęcia jak „realizm zawodowy”, „postsztuka”, „arte util” czy „muzeum 3.0”. Opisują one procesy przenikania się sztuki z innymi obszarami ludzkiej aktywności: nauką, polityką czy ekonomią. Wykład Sebastiana Cichockiego dotyczyć będzie powyższych zagadnień oraz artystów, którzy przestali wytwarzać dzieła sztuki, ale nie przestali być artystami, oraz sztuce, która straciła cechy, która pozwalają rozpoznać ją jako sztukę.

 

11 maja 2018 r. o godzinie 13:00 odbędzie się wydarzenie zatytułowane „Trumna przebrana za samolot. Wystawa sztuki XX i XXI wieku”. W trakcie wykładu Sebastian Cichocki przybliży uczestnikom różne przykłady wystaw sztuki poza muzeum, jak i wychodzących w ogóle „poza sztukę”, ekspozycji dzieł niematerialnych a także zakamuflowanych w nieartystycznych formach, jako zakład fryzjerski, jam session, zakup nieruchomości, alternatywna turystyka czy szklarnia.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz