Ruszyły zapisy na XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

marcinl, 18 marzec, 2019 - 10:38
red.

Od 8 do 11 kwietnia 2019 odbywać się będzie XXII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. To akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, na stałe zagościło w poznańskim kalendarzu.

 

Podczas XXII edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki będzie można wziąć udział w wielu interesujących warsztatach, wykładach i pokazach. Przykładowe wydarzenia to między innymi:

 

„Warsztaty z emisji głosu i dykcji” - Jak oddychać świadomie, by mówić dłużej i bez wysiłku? Co zrobić, żeby nagle nie utracić głosu? Trening oddechowy, nauka emisji głosu i dykcji - to wszystko czeka na uczestników.

 

Odbędzie się również „Pokaz instrumentarium perkusyjnego” podczas którego pedagodzy i studenci Katedry Perkusji przedstawią dzieciom, młodzieży oraz seniorom instrumentarium perkusyjne i opowiedzą o wykorzystaniu poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej, jak i w muzyce solowej. Zaistnieje możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o pracy „w przestworzach”: „Autostrada na niebie” - to tytuł wykładu, o tym jak działa rynek lotniczy oraz o pracy na wysokości 10 tys. metrów.

 

To tylko wybrane propozycje. Wszystkie wydarzenia znajdują się na stronie festiwalowej w zakładce wydarzenia: http://festiwal.amu.edu.pl/wydarzenia. Po wejściu w dane wydarzenie, w którym chciałoby się uczestniczyć, należy dokonać rejestracji, o ile jest wymagana.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło artykułu dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz