Rusza festiwal kryminału GRANDA

t.wojczak@pion.pl, 20 wrzesień, 2018 - 12:27
red.

Kiermasz towarzyszy tegorocznej edycji Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, który odbędzie się już po raz czwarty. Impreza będzie miała miejsce już trzeci raz w Pawilonie przy ul. Ewangelickiej. – Granda gromadzi nie tylko miłośników gatunku. W tym roku zaproszeni jest dwudziestu czterech  autorów, w tym dwóch zagranicznych i jak doświadczenie pokazuje, miłośnicy literatury przyjeżdżają z całej Polski.

 

Spośród znanych pisarzy swój udział na Grandzie zapowiedzieli m.in. Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz czy Wojciech Chmielarz. Z grona poznaniaków – Joanna Jodełka, Joanna Opiat-Bojarska, Michał Larek czy Piotr Bojarski. – Jeśli nie ma kogoś na scenie, to wcale nie oznacza, że nie spotkamy go w kuluarach.

 

Pierwszego dnia festiwalu warto posłuchać reportażystki Justyny Kopińskiej, a dzień później m.in. Tomasza Sekielskiego, który opowie o szpiegowaniu. Będą spotkania dla dzieci, czyli wspólne rozwiązywanie detektywistycznych zagadek, wykład antropolożki sądowej – dr Doroty Lorkiewicz, a nawet koncert spektakl inspirowany prozą sir Artura Conana Doyle’a.

 

Dostępne będą wszystkie książki autorów obecnych na Grandzie, propozycje różnych wydawnictw. Wydawnictwo Miejskie Posnania od piątku zaprasza na trzydniowy kiermasz „Miasteczko Książek”. – To impreza, która nawiązuje do bogatej poznańskiej tradycji, choćby odbywających się przez wiele lat majówek z książką. Dzięki wsparciu miasta podobne kiermasze mają się odbywać dwa razy do roku – wiosną i jesienią.

 

Nowa inicjatywa, która wystartuje przy okazji Grandy, ma być skierowana w dużej mierze do dzieci. Organizatorzy przygotowują m.in. strefę zabawy z książką, warsztaty tworzenia zakładek, zdradzanie tajników druku i nie tylko.

 

Obok Pawilonu staną dwa namioty: w jednym z nich powstanie „cicha” strefa czytania z bookcrossingiem, w drugim będą się odbywać zajęcia edukacyjne, m.in. głośne czytanie. Na stoiskach znajdziemy książki takich wydawnictw jak Media Rodzina, Replika, Wydawnictwo Poznańskie czy Wydawnictwo Miejskie Posnania. W czasie kiermaszu będzie można je kupić w promocyjnych cenach.

 

Cały rozległy program można znaleźć na stronie www.festiwal-granda.pl

Źródło dostępne jest tutaj.

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz