Pokaz filmu i pogadanka w Galerii Tak

t.wojczak@pion.pl, 18 lipiec, 2018 - 10:18
red.

19 lipca 2018 r. o godzinie 19:00 w Galerii Tak mieszczącej się na ulicy Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu odbędzie się pokaz filmu Outsiderzy i pogadanka o muzyce z kręgu outsider art., którą poprowadzi Rafał Jęmczyk.

 

Dokument Outsiderzy stanowi portret szalonego i wspaniałego świata outsider music. Ta powstała w trzewiach amerykańskich przedmieść podziemna scena muzyczna rozbija samym swoim istnieniem nudną przeciętność radiowych hitów i jest nośnikiem kultury, która nie jest perfekcyjna, czysta lub pięknie opakowana dla komercyjnych celów. Film jest podróżą do wewnątrz niezwykłego i ukrytego uniwersum muzyki tworzonej przez nagrywających we własnych domach wyrzutków-samouków, domagających się prawa do używania daleko wybiegających poza ustaloną tradycję muzyczną rytmów i niekonwencjonalnych utworów.

 

Po pokazie filmu Rafał Jęczmyk poprowadzi pogadankę na temat outsider music. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym właściwie jest ten nurt muzyczny? Czy można do niego stosować te same ramy, granice i definicje, które stosuje się w przypadku outsider art?

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

 

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz