„Piece Of Flesh” w Galerii „Tak”

marcinl, 12 czerwiec, 2018 - 08:48
red.

20 czerwca 2018 r. w godz. 19:00 - 21:00 Galeria „Tak” mieszcząca się przy ulicy Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu zaprasza na spotkanie ze Stanisławem Rukszą zatytułowane „Piece Of Flesh”.

 

Najlepsze dzieła stworzonej przez człowieka kultury dotyczą miłości i śmierci. Ucieleśniają one paradoksy, niejednoznaczności i zagadki ludzkiej natury, przypadek, błędy i peryferia kultur. Cykl „Między Erosem i Tanatosem” odnosi się do sztuki w kleszczach między potrzebą seksualności i koniecznością śmierci. Na rozmowę odnoszącą się do tej tematyki Galeria Tak zaprosiła Stanisława Rukszę - kuratora wystaw, historyka sztuki, autora tekstów, wykładowcę pełniącego od 2017 roku funkcję dyrektora TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie. Stanisław Ruksza w swoich badaniach skupia się związkami sztuki z przemianami społecznymi i politycznymi, zagadnieniem śmierci i zjawiskami granicznymi w sztuce współczesnej.

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Galerii „Tak” „brut now”.Projekt współfinansuje  Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz