Oferta Muzeum Pierwszych Piastów dla niepełnosprawnych

marcinl, 10 kwiecień, 2019 - 09:35
Tomasz Wojczak

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przygotowało trzy wyjątkowe programy edukacyjne dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Pierwszy z nich nosi nazwę „Pokonać niemożliwe”. Program ten skierowany jest do osób z dysfunkcją narządów ruchu. Projekt ten obejmuje zwiedzanie Ostrowa Lednickiego i dwa warsztaty. Zajęcia te noszą nazwy „Muzeum - magazyn emocji” i „Skrzynia pełna śmieci czy skarbów? O czym mówią do przedmioty sprzed tysiąca lat”.

 

Program „Zobaczyć niewidzialne” adresowany jest do osób niewidomych i słabowidzących. Obejmuje on spacer po wyspie. W jej zwiedzaniu osobom z dysfunkcjami wzroku pomogą różne tyflografiki. Dzięki nim ludzie ci poznają różne skarby odnalezione na Ostrowie Lednickim. Osoby niewidome mogą również sensorycznie poznać mury rezydencji pierwszych władców naszego kraju. Ponadto osobom z dysfunkcjami wzroku dedykowane są warsztaty zatytułowane „Poznaj życie naszych średniowiecznych przodków” i „Ostrów Lednicki, czyli wyspa władców - co o ich życiu mówią zabytki sprzed lat”.

 

Projekt „Usłyszeć ciszę” dedykowany jest osobom niesłyszącym. W ramach tego programu ludzie ci mogą zwiedzić Ostrów Lednicki i wziąć udział w warsztacie „Moda w średniowieczu - kabłączki, paciorki i szaty lniane”.

 

Wspomniane warsztaty prowadzone są od wtorku do piątku w godz. 10:00 - 14:30.

 

Rezerwacje należy przesłać na adres poczty elektronicznej: edu.mo@lednica.pl.

 

Cena biletu to 7 zł. (Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami są zwolnieni z opłat.

 

Kultura powinna być dostępna dla wszystkich. Dlatego też cieszy to, że edukatorzy pracujący w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przygotowali uniwersalną ofertę edukacyjną, dostępną dla osób z niepełnosprawnościami.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz