Muzyczna Pocztówka

marcinl, 28 listopad, 2017 - 09:49
Anna Klechniowska

13.11.2017 zabrzmiała w Koninie Muzyczna Pocztówka.

 

Organizatorami Integracyjnego Przeglądu Twórczości Muzyczna Pocztówka byli: Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Stowarzyszenie MUZYCZNY KONIN.

 

Przegląd był fantastyczną okazją do zaprezentowania swojego talentu licznie zgromadzonej w Konińskim Domu Kultury publiczności. W przeciągu kilku godzin zaprezentowało się kilkunastu wokalistów i zespoły. Najmłodszymi uczestnikami były maluchy z przedszkola Pinokio. Przegląd udowodnił, że pasja nie ma wieku oraz ograniczeń. Na scenie zaprezentowali się seniorzy, osoby niepełnosprawne fizycznie i intelektualne oraz osoby niewidome. Repertuar artystów był bardzo szeroki; od pieśni biesiadnych po patriotyczne, muzykę pop, aż po musical i przeboje ABBY.

 

Jury w składzie: Sylwia Dziardziel - wokalistka Karen's Diet, Ryszard Piotrowski - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Muzyczny Konin oraz Paweł Płaczkiewicz, niewidomy absolwent Szkoły Muzycznej w Poznaniu miało trudne zadanie, aby z tak dużej i zróżnicowanej grupy wyłonić zarówno zwycięzców nagród jak i wyróżnionych.

 

Dla Pawła Płaczkiewicza udział w jury było inspirującym doświadczeniem. „To bardzo ciekawe wydarzenie i zdecydowanie takich propozycji powinno być więcej. Pozwalają one osobom będącym na widowni zobaczyć osoby niepełnosprawne, jako artystów, osoby obdarzone pasją i talentem. Niewahających się przed występem na dużej scenie i mających odwagę by poddać się ocenie jury. Dla osób z niepełnosprawnościami to przeżycie bardzo intensywne, maja okazję by poczuć ogromne emocje, rywalizację. Podnosi to ich samoocenę, otwiera, pozwala na uwierzenie w swoje możliwości. Uważam, że zajęcia muzyczne, wokalne powinny być stałym elementem zajęć - czy to w organizacjach pozarządowych czy w WTZ.  Częstotliwość takich spotkań wraz z zwiększająca się liczbą takich przeglądów wpłynie moim zdaniem na coraz wyższy poziom wokalistów”.

 

Po występach wszystkich z wokalistów nadszedł czas na obrady jury. W tym czasie publiczność świetnie bawiła się słuchając artystów z Młodzieżowego Domu Kultury.

 

Jury oceniało zarówno dobór warsztatu, interpretację tekstu jak i ogólne wrażenie artystyczne czy oprawę muzyczną. Pierwsze miejsce zajęła świetnie czująca scenę Kaja Pawłowska. Porwała publiczność utworem” Let’s heart it for the boy”.

 

Dla Kai muzyka jest częścią życia, niezwykle ważną. Inspiruje, wycisza, „dodaje skrzydeł”. Kaja słucha różnych gatunków muzycznych. Jedną z jej ulubionych wokalistek jest Whitney Houston.  Śpiewa „od zawsze”, ma za sobą wiele występów - chociażby podczas przeglądów w Ciechocinku, Warszawie czy podczas takich wydarzeń jak „Moda dla każdego”. „Bardzo podobał mi się Przegląd, była fantastyczna atmosfera i ciekawe występy. Chętnie uczestniczę w wydarzeniach muzycznych, mam dużo muzycznych planów związanych z przeglądami oraz festiwalami w Bochni, Warszawie i Krakowie”.

 

Laureatami II miejsca zostali: Karolina Pordąb z piosenką „Bumerang” oraz zespół Love Song żegnający lato na rok.

 

Julian Kędziora prezentujący „Bajkę”, Natalia Kubiak „Chcę tu zostać oraz Maciej Bajer, który zaprezentował musicalowy utwór „Twych oczu blask” to zdobywcy III nagrody.

 

Wyróżnienie przyznało Goliniakom za „Paprocha”, Michałowi Nowakowskiemu oraz akompaniującej na gitarze Kai Andrzejewskiej za „I can’t help falling In love”. Instrumentalnie zabrzmiał przebój Elvisa Presleya „Love mi tender” w wykonaniu Błażeja Płeckiego. Wyróżniono również Martę Grochalak z piosenką „Monster High”.

 

W holu KDK Łukasz Osajda z Efektywnej Szkoły zachęcał dzieci i dorosłych do okrycia w sobie talentu do żonglowania.

 

Do zobaczenia na następnej Muzycznej Pocztówce.

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

 

fot: Fundacja Podaj Dalej

2 komentarze

I wonderment why other

Anonim, 12 styczeń, 2018 - 18:12
I wonderment why other professionals don't respond your website overmuch m happy I plant this. Mark Curry Kansas City

A majuscule website with

Anonim, 13 grudzień, 2017 - 14:11
A majuscule website with engrossing and incomparable physical what else would you condition. brian holm lawyer san diego

Dodaj nowy komentarz