Mody na autentyczność

marcinl, 11 czerwiec, 2018 - 08:51
red.

11 czerwca 2018 r. o godzinie 19:00 Galeria „Tak” zaprasza do swej siedziby przy ulicy Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu na spotkanie z Ewą Tatar zatytułowane „Mody na autentyczność”.

 

Publiczna obecność sztuki artystów samorodnych jest fenomenem związaną z kulturą danej epoki. Jednym z najpopularniejszych twórców samorodnych lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku był Józef Piłat. Twórca ten czytać uczył się na tygodnikach ilustrowanych. Obrazy nowoczesności pochodzące z mass mediów miksował w hybrydyczne filmy z rzeczywistością swojej wsi. Halina Walicka emerytowana pielęgniarka stała się popularna w latach siedemdziesiątych. Artystka ta tworzyła nokturny pokazujące senne realia przedwojennych kresowych pałacy. Współcześnie najpopularniejsi w mainstreamie artyści samorodni to min. Jan Simon, Zbigniew Libera czy Zuzanna Bartoszek. Twórcy ci redefiniują pole sztuki i rolę artysty.

 

Wykład Ewy Tatar będzie dotyczył romansu pograniczy z dyskursem instytucjonalnym sztuk wizualnych.

 

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu Galerii „Tak” „brut now” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz