Między słowami

marcinl, 9 maj, 2018 - 10:06
Zofia Sawikowska

Wiosna  na dworze i wiosna w Dziennym Ośrodku Adaptacyjnym nr 1 w Poznaniu. W Klubie Osiedlowym Krąg, którego dyrektorem jest Janusz Heller odbyło się przedstawienie, na którym czytano wiersze osób niepełnosprawnych. W inscenizacji wzięli udział  przyjaciele i wolontariusze, osób  z niepełnosprawnościami oraz oni sami. W spotkaniu ,,Między słowam” można było usłyszeć pełne nostalgii. pragnień i tęsknoty wiersze. Słowa ułożone w piękne frazy, pełne wrażliwości na otaczający świat, płyną przy muzyce. zapadają w pamięć, poruszają struny duszy widzów.

 

Widać radość osób  niepełnosprawnych, że pomimo pewnych ograniczeń  potrafią, dają radę. Wszystko się udaje, a wiele wzruszających wierszy, powoduje  u słuchających   łzy w oczach.

 

Wśród przyjaciół, którzy oświetlili występy byli: I LO im Karola Marcinkowskiego, Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mosinie, Dom Pomocy Maltańskiej w Puszczykowie, Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej UAM, Motyli Wolontariat  hospicjum Palium, Wiersze czytali też Małgorzata Derwich, Kalina Zioła, Zofia Sawikowska. Ryszard Bączkowski i Andrzej Niczyperowicz.

 

Na zakończenie otworzono wystawę fotograficzną Krzysztofa Fabiańskiego.

 

A oto jeden z wierszy autorstwa Magdaleny Wyganowskiej:

 

Słowa

Są słowa które ranią,

bezmyślnie wypowiedziane.

NIC NIE UMIESZ

JESTEŚ GŁUPKIEM

DO NICZEGO SIĘ NIE  NADAJESZ

ZNÓW Z TYŁU GDZIEŚ ZOSTAJESZ

Są czasem słowa złe

Takie że płakać się chce

Gorsze niż wrzask, przekleństwa

Zasłaniam uszy

Szukam bezpieczeństwa

Szukam schronienia, ciszy

Wolę już nic nie słyszeć

Miga czerwone światło

Nadal nie mogę zasnąć

625 komentarzy

Dodaj nowy komentarz