Majówka 2019 w Poznaniu i okolicach

marcinl, 25 kwiecień, 2019 - 10:12
Martyna Sergiel

W 2019 roku weekend majowy w Poznaniu zapowiada się bardzo ciekawie. W tym samym czasie zbiega się kilka interesujących wydarzeń, które mogą wypełnić wolny czas i sprawić, że Czytelnicy zamarzą sobie, by majówka nigdy się nie kończyła.

 

Poznań za pół ceny

 

„Poznań za pół ceny” to specjalna oferta miasta na długi weekend majowy, kiedy to muzea, restauracje, hotele i inne wspaniałe poznańskie atrakcje redukują ceny o połowę.

 

Co ciekawe, Poznań jako pierwsze polskie miasto zorganizowało popularne „za pół ceny”. Warto przyjechać więc do stolicy Wielkopolski i zobaczyć, jak akcja ta sprawdza się w praktyce.

 

W ofercie partnerów akcji znajdą się specjalne menu, cenniki i propozycje dodatkowe - wszystko to pojawiać się będzie na stronie akcji, opłaca się zatem być na bieżąco. W akcji udział bierze wiele ciekawych obiektów z okolic Poznania. Można tez wybrać się poza miasto, bowiem Wielkopolska ma do zaoferowania znacznie więcej, niż można się spodziewać. Skorzystać z obniżek można 4-5 maja 2019r.

 

Zapoznać się z ofertą można tutaj.

 

Majówka w Palmiarni Poznańskiej

 

Palmiarnia w długi majowy weekend oferuje wiele atrakcji. 1 maja odbędzie się koncert gruzińskiego producenta muzyki elektronicznej HVL organizowany przez Projekt Gaik w godzinach 16:00 - 17:45. W piątek 3 maja pierwsza w tym roku Noc w Palmiarni uświetniona zostanie koncertem muzycznym uczniów szkoły T. Burton. Koncert odbędzie się w godzinach 22:00 - 23:30. Planowana jest także wystawa storczyków oraz dołączenie do akcji „Poznań za pół ceny”. Palmiarnia Poznańska znajduje się przy ul. Matejki 18 (Park Wilsona).

 

KONTENER ART - rozpoczęcie sezonu

 

Legendarny już KontenerART otwiera się ostatniego dnia kwietnia, a inauguracyjna impreza potrwa  aż 5 dni.  Przez całą majówkę można więc odwiedzać plażę miejską i klub, a ponadto codziennie odbywają się wyjątkowe wydarzenia. Wiele z nich spełni nasze oczekiwania.

 

W programie koncerty, warsztaty i jedzenie, jak na KontenerART przystało, wszystko zaskakujące.

 

Czas trwania najlepszych atrakcji to 30.04. - 5.05.2019 rok. KontenerART mieści się przy  ul. Ewangelickiej.

 

Nocny Targ Towarzyski - rozpoczęcie sezonu.

 

Nocny Targ Towarzyski rozpoczyna trzeci sezon w samą majówkę. Przez 5 dni znajdziesz tam dziesiątki food trucków, serię koncertów, szalone imprezy, tajemniczy różowy pokój i postindustrialny klimat dzięki „odpoczywającym” pociągom. Nocny zapowiada otwarcie w odświeżonej formie, czekamy więc z niecierpliwością na efekty. Nocny Targ Towarzyski jest miejscem poza ścisłym centrum, co działa na jego korzyść - można uciec na chwilę od zgiełku. Mimo lokalizacji, dojazd jest bardzo prosty. Niedaleko budynku Nocnego Targu Towarzyskiego znajduje się przystanek tramwajowy „Kolejowa”.

 

Czas największych imprez to 30.04. - 05.05.

 

Wielka Majówka w Bramie Poznania

 

Z okazji piątych urodzin, Brama Poznania (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego) w Poznaniu zaprasza na majowy piknik. W programie pokazy filmów, warsztaty plecionkowe, mobilna czytelnia, gimnastyka i strefa kulinarna z kuchnią świata. Oprócz Wielkiej Majówki, Brama Poznania bierze również udział w akcji Poznań za pół ceny.  Czas największych atrakcji zaplanowano 1 - 3.05.2019 roku. Brama Poznania znajduje się przy ul. Gdańskiej 2.

 

Więcej szczegółów oraz program wydarzenia można znaleźć tutaj.

 

Parada Parowozów w Wolsztynie

 

Organizowana w Wolsztynie od 1991 roku Parada Parowozów jest jednym z         najważniejszych wydarzeń kolejowych w Polsce i Europie. Każdego roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy uczestników, sam Wolsztyn zaś staje się światową stolicą pary.

 

Podczas wydarzenia w parowozowni prezentują się czynne lokomotywy parowe przybyłe z Polski i zagranicy. Odbywająca się w sobotę, 4 maja „Parada Parowozów” umożliwia podziwianie tych wspaniałych maszyn dostojnie przejeżdżających przez stację i prezentujących wszystkie swe największe atuty.

 

Parada jest również szansą do skorzystania z organizowanych w tym czasie przejazdów pociągami retro, gruntownego zwiedzenia zaplecza wolsztyńskiej parowozowni oraz zapoznania się z jej codzienną pracą. Parada planowana jest na godziny 13:30 - 15:00.

 

Tradycyjny punkt programu to wieczorne, multimedialne widowisko „Światło, para, dźwięk”, w którym parowozy prezentują się w oprawie niezwykłej - w kolorowym świetle laserów, kłębach dymu i pary, przy monumentalnej muzyce. Show odbędzie się wieczorem poprzedzającym Paradę - piątek 3 maja 2019 r., ok. 22:00.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Parowozownia Wolsztyn mieści się na ul. Fabrycznej 1, w Wolsztynie.

 

Do dyspozycji pasażerów są codzienne kursy pociągów Kolei Wielkopolskich z Poznania Głównego do Wolsztyna. Bilet normalny kosztuje 17,10 zł.

 

Wybierając samochód, należy kierować się na południowy zachód, w kierunku Zielonej Góry, drogami krajowymi nr 5 i nr 32.

 

Majówka w Rogalinie

 

Podczas majówki w Rogalinie odbywają się międzynarodowe zawody psów pasterskich oraz towarzyszące im atrakcje: jarmark wyrobów regionalnych i tradycyjnej kuchni. Najmłodsi z pewnością ucieszą się ze spotkania z psami, owcami i końmi. Jak przystało na majówkę, impreza odbędzie się w pięknych okolicznościach przyrody w obrębie Łęgów Rogalińskich poniżej parku pałacowego w Rogalinie, na malowniczej łące między starorzeczem, a głównym nurtem Warty.

 

Więcej informacji na temat majówki w Rogalinie można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz