Lato na Dębcu

marcinl, 2 sierpień, 2018 - 16:14
Martyna Sergiel

Działania w ramach Organizacji Społeczności Lokalnej (MOPR Filia Wilda) na terenie Dębca nabierają rozpędu. W ramach tzw. „Inicjatywy Sąsiedzkiej" Mieszkańcy, grupy nieformalne oraz lokalne organizacje pozarządowe podjęli się tego lata realizacji rozlicznych przedsięwzięć, mających na celu ożywienie społeczne i kulturalne jednego z najurokliwszych zakątków Poznania. Przedstawiamy Państwu szereg przedsięwzięć, które obecnie realizowane są na terenie Rady Osiedla Zielony Dębiec pod hasłem: „LATO na Dębcu".

 

Dzieci wraz z opiekunami, mogą przyjść na spektakle Teatru Ilustracji KAMISHIBAI pod nazwą „Opowieści na rowerze" realizowane przez Stowarzyszenie Zielona Grupa. Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Poznania, we współpracy z Operatorem Centrum Inicjatyw Lokalnych Regrantingowe, prowadzone przez Wielkopolską Sieć Organizacji Pozarządowych „Działamy Razem" i Stowarzyszenie Instytut Zachodni.

 

Spektakle wraz z tematycznymi warsztatami  odbywają się cyklicznie o godz. 12:00 w trzech rejonach Dębca: w nowo utworzonym ogrodzie społecznych (ul. Jaworowa za starym „LOTTO"), przy placu zabaw z „tyrolką" (os. Dębina) oraz przy powstającym parku spacerowym (ul. Orzechowa). W przypadku deszczowej aury pogodowej, spotkanie odbywają się w Pracowni Kuniec Dymbiec (ul. Łozowa 77)..

 

Wszystkie dzieci wraz z opiekunami są mile widziane na czwartkowych zabawach podwórkowych wraz z warsztatem rękodzieła, czyli „przygodowych czwartkach"! W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Zielona Grupa we współpracy z Mieszkańcami, pn.: „Dom Sąsiedzki" odbywać się będą spotkania w każdy czwartek lipca i sierpnia na terenie nowo powstałego ogrodu społecznego (ul. Jaworowa za starym „LOTTO") o godz. 17:00.

 

Już teraz, w lipcu jesteśmy w trakcie odkrywania kilku niezwykłych tajemnic Egiptu, a w sierpniu zapoznamy się z niezliczonymi sekretami Indian. W przypadku deszczowej aury pogodowej, spotkania odbywają się w Pracowni Kuniec Dymbiec (ul. Łozowa 77).

 

Seniorzy w wieku 50+ mogą skorzystać z zajęć „ZUMBY GOLD" w godz. 10.00 - 11.00 oraz „ZDROWY KRĘGOSŁUP" w godz. 11.00 - 12.00 w każdy piątek (od lipca do grudnia) w Klubie Osiedlowym DĘBCZAK (os. Dębina 107). Zajęcia realizowane są przez Stowarzyszenie MARSZ PO ZDROWIE w ramach projektu AWF „Trener Senioralny" finansowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Przed przyjściem na pierwsze zajęcia, uczestnicy proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem: 791-874-022. Szczegółowe informacje można znaleźć na załączonym plakacie oraz pod adresem: www.marszpozdrowie.pl/zajecia/.

 

Każdy jest mile widziany na cyklicznych „śniadaniach na trawie„ (21 lipca i 4 sierpnia w godz. 9.00 - 13.00) oraz pikniku sąsiedzkim (25 sierpnia w godz. 12.00 - 15.00) w nowo powstałym ogrodzie społecznym (ul. Jaworowa przy starym „LOTTO"). Realizatorem projektu pod nazwą.: „Ogrodowy Zakątek Sąsiedzki" jest grupa nieformalna Ogrodowy Krąg Sąsiedzki we współpracy z Fundacją INSPIRATOR, Fundacją Jak Malowana oraz Stowarzyszeniem Zielona Grupa  (projekt współfinansowany z budżetu Miasta Poznania, we współpracy z Operatorem Centrum Inicjatyw Lokalnych Regrantingowe, prowadzone przez Wielkopolską Sieć Organizacji Pozarządowych „Działamy Razem" i Stowarzyszenie Instytut Zachodni). Zapewniony jest poczęstunek i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Cele tej inicjatywy to: integracja międzypokoleniowa, współpraca sąsiedzka oraz promowanie idei ogrodów społecznych i zdrowego stylu życia.  Szczegółowe informacje można znaleźć na załączonym plakacie, na FB oraz pod adresem: ozsdebiec@gmail.com.

 

Plakat dostępny jest tutaj.

 

Źródło informacji dostępne jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz