Innowacyjna aplikacja QRtag pozwala osobom z dysfunkcjami słuchu zwiedzać zabytkowe obiekty w Wielkopolsce

marcinl, 9 sierpień, 2017 - 09:17
red.

Dzięki projektowi „Migające muzea – pałace, zamki w Wielkopolsce” realizowanemu przez Towarzystwo Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego „GEST” 120 dzieci i młodzieży z dysfunkcjami słuchu z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu  miało możliwość zwiedzić  trzy  zabytkowe obiekty w Wielkopolsce - zamek w Kórniku, zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie i zamek w Gołuchowie - których historię mogli oni poznać w języku migowym.

 

Poznawanie zabytków usprawniła też mobilna aplikacja o nazwie: QRtag, którą może pobrać bezpłatnie każdy posiadacz telefonu komórkowego z systemem Android. Działa ona w następujący sposób:  po zbliżeniu do kodu można pobrać filmy w języku migowym o danym obiekcie. Raz zainstalowana, jest dostępna, nawet bez konieczność połączenia z internetem. Są plany rozszerzenia działania wspomnianej aplikacji na inne muzea. Obecnie korzysta z niej  już Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

 

Projekt „Migające Muzea - pałace, zamki w Wielkopolsce” współfinansowany był ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach zadania Kultura Dostępna. Partnerami projektu byli zaś Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych z Jeleniej Góry oraz Fundacja Zero Barier z Warszawy.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz