Darmowe pokazy filmów z audiodeskrypcją w kinie Pałacowym

marcinl, 8 sierpień, 2017 - 11:36
red.

Polski Związek Niewidomych wraz ze Stowarzyszeniem De Facto i kinem Pałacowym organizują bardzo ciekawy projekt pokazów filmów z audiodeskrypcją. Osoby niewidome i słabowidzące mają niepowtarzalną okazję, aby móc zapoznać się z kinem, które na co dzień, z racji swojej niepełnosprawności jest poza ich zasięgiem. Pokazy będą odbywać się kolejno pod koniec sierpnia i na początku października.

 

31 sierpnia o godz. 12:00 w kinie Pałacowym  wyemitowany zostanie film „Most szpiegów”, natomiast 2 października, również w samo południe – „Koneser”.

 

„Most szpiegów” jest to opowieść losów rosyjskiego szpiega Rudolfa Abla (w tej roli Mark Rylance), działającego w latach 50. XX wieku. Schwytanemu i oskarżonemu o szpiegostwo pułkownikowi grozi kara śmierci. Ma jednak szczęście, bowiem broni go prawnik, któremu zależy na sprawiedliwym procesie. Jest nim James Donovan (Tom Hanks) i to właściwie on staje się głównym bohaterem tego filmu. Aby przekonać się jak potoczy się ta i inne historie warto wybrać się na darmowe pokazy w kinie Pałacowym.

 

Osoby zainteresowane koniecznie muszą zgłosić chęć uczestnictwa w biurze PZN tel. 61 847 46 17 lub e-mail: orzeszkopzn@interia.eu.

 

W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, wiek oraz wskazać tytuł filmu.

 

Każdy uczestnik pokazu zobowiązany jest do potwierdzenia uczestnictwa własnoręcznym podpisem na liście obecności przed wejściem na salę kinową.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz