Święta tuż tuż…

marcinl, 20 grudzień, 2017 - 10:48
Róża Gulik

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, co wiąże się z dużą strawą dla ducha, ale tez nie mniejszą dla żołądka.

 

Będziemy się prześcigać w przygotowywaniu pysznych potraw, a przede wszystkim skupimy się na oryginalnych, a zarazem tradycyjnych wypiekach. Pójdą w ruch stare receptury, ale także nowe przepisy na serniki, makowce, jabłeczniki, torty o różnych smakach, makiełki, kutie.

 

Święta, to taki okres, w którym na więcej sobie pozwalamy i folgujemy, niestety nie wszyscy…

 

Niektórzy z przyczyn zdrowotnych i dietetycznych nie mogą jeść tych pysznych słodkości.

 

Dla tych, którzy zmuszeni są ograniczyć wspomniane przysmaki, proponuje na pocieszenie kawę, na którą pozwolić sobie mogą niemal wszyscy (nie popadając oczywiście w skrajność).

 

Ten dobrze przygotowany, aromatyczny napój, nie tylko wspaniale smakuje, ale również, co nie mniej istotne pobudza do działania i dodaje energii na całe Święta.

 

Kawa dotlenia organizm, zimniejsza uczucie zmęczenia i przyspiesza przemianę materii.

 

Czarna, z mlekiem, słodzona, gorzka czy espresso.

 

Espresso - klasyczna baza wielu napojów kawowych, gęsta z kremową pianką na powierzchni - przyjęto podawanie jej wraz ze szklaneczką wody.

 

Espresso machiato, to espresso z dodatkiem ciepłego lub zimnego, spienionego mleka.

 

Latte machiato - składa się z trzech warstw i mleka. Charakterystyczna dla niego jest mleczna piana na wierzchu. Podajemy ją w wysokich, przezroczystych szklankach, by uzyskać miły dla oka, wizualny efekt.

 

Mocha z kolei, to mocna kawa, połączona z gęstą czekolada i bitą śmietaną.

 

Caffè latte - serwuje się w dużych filiżankach, gdyż cały napój przygotowuje się w proporcjach 2/3 mleka na 1/3 kawy.

 

Cappucino - espresso z ciepłym mlekiem, dwucentymetrową pianką, koniecznie bez pęcherzyków powietrza. Kawa z wierzchu posypana jest kakao, cynamonem lub tartą czekoladą.

 

Americano espresso to kawa podawana w kubkach o pojemności nawet 200 ml, zlewana gorącą wodą.

 

Kawa Flat white - to podwójne espresso, z gorącym, lekko spienionym mlekiem.

 

Myślę, że każdy znajdzie dla siebie coś, co lubi, delektując się jednocześnie pyszną kawą.

 

Być może dzięki temu zje on mniejszą ilość słodkich wypieków, które nie każdemu przecież służą. Życzę zatem, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, oczywiście z filiżanką pysznej kawy pod zieloną, pachnącą choinką.

651 komentarzy

He grows white and tender,

Anonim, 24 kwiecień, 2019 - 05:16
He grows white and tender, his eyes turn black and white, and the whole person looks like a white porcelain doll. Although he is young, he is powerful and naturally chaotic. When he was born, he was baptized with immortal blood. Let him At a young age, he entered the Supreme Empire. Pandora Bracelets http://www.pandorabraceletsjewellry.me.uk/

Dodaj nowy komentarz