Obchody święta Niepodległości w Poznaniu

marcinl, 7 listopad, 2018 - 11:29
Hanna Wawrzynkiewicz

11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku świętujemy istotną dla Polski rocznicę, ponieważ dokładnie 100 lat temu po zakończeniu I wojny światowej Polska odzyskała niepodległość w ustalonych granicach i głównych zarysach traktatem wersalskim (1919) i ryskim (1921).

 

Oficjalne obchody związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości rozpoczną się w Poznaniu o godz. 11:00. Na początku odprawiona zostanie msza święta w poznańskiej Farze. Kontynuacją wojskową będzie uroczysty ceremoniał wojskowy na Placu Wolności. Następnie w tym samym miejscu o godz. 17:30 zaprezentowane zostanie widowisko multimedialne. Również w tym dniu w wielu miejscach w Polsce włączając w to oczywiście Poznań organizowane będą rocznicowe koncerty. Można by tu wymienić dla przykładu takie wydarzenia jak „Koncert Niepodległej na urodziny o godzinie 18:00 w Auli UAM, oraz koncert Marszałkowski, który odbędzie się w Teatrze Wielkim o godz. 18:00.

 

11 listopada przypadają również Imieniny ulicy Św. Marcin. W tym roku korowód świętomarciński wyruszy z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich o godz. 13:30 przez ulicę Bukowską oraz Rondo Kaponiera udając się pod scenę na plac Mickiewicza. Główną postacią korowodu jest Święty Marcin w towarzystwie legionistów i to jemu prezydent Jacek Jaśkowiak przekaże o godz. 14:00 klucze do miasta. Będzie to początkiem słodkiego świętowania imienin ulicy, początkiem pysznej uczty. W tym dniu bowiem rogale świetomarcińskie smakują najlepiej i nie tuczą.

 

Wieczorem o godz. 20:00 na scenie przy ulicy Św. Marcin zagra zespół Lao Che.

 

Bądźmy dumni z naszego kraju oraz z naszego miasta nie tylko w Dniu Niepodległości, ale każdego dnia.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz