Kortez w Poznaniu

marcinl, 19 sierpień, 2016 - 10:10
Martyna Ramucka

12 sierpnia 2016r. w ramach cyklu bezpłatnych koncertów plenerowych - Żywiec Miejskie Granie na Maltańskiej Scenie Muzycznej, między trybunami Toru Reagatowego Malta, a stokiem narciarskim Malta Ski, odbył się koncert „Korteza”.

 

Łukasz Federkiewicz pseudonim Kortez jest polskim muzykiem pochodzącym z Iwonicza. Jest kompozytorem, wokalistą oraz gitarzystą. Kortez, jako twórca, jest mieszanką bluesmana, songwritera, wokalisty popowego i introwertyka.

 

Muzyka wykonywana przez tego wokalistę często się rozwija z minimalistycznej do bogatszej, lecz nie ma w tym przesady. Dzięki temu zwracamy większą uwagę na te małe rzeczy, niuanse, echa, krótkie motywy instrumentalne w tle, podkreślony bit. Wszystko to melodie, instrumenty, detale służą budowaniu emocjonalnego napięcia. Kortez urzeka głosem, samą jego barwą. Jego prosty przekaz jest zrozumiały i minimalistyczny.

 

Słuchając go mamy wrażenie jakby muzyka płynęła z każdego kawałka jego ciała. Jego teksty balansują na granicy delikatności jak i bezpośredniej dosłowności. Operując teoretycznym językiem Kortez ma stosunkowo krótkie frazowanie, treść jego tekstów trafia do słuchacza wprost. Ten 26 letni wokalista rozkochał ludzi utworem „Zostań”.

 

Utwory, jakie wykonał pochodziły z płyty zatytułowanej „Bumerang” i były to: „Ludzie z lodu”, „Zostań”, „Uleciało”, „Pocztówka z kosmosu” i „Z imbirem”.

 

Choć koncert trwał tylko godzinę pokazał mi, jak i wielu moim znajomym, jakie emocje towarzyszą muzyce granej na żywo. Z ogromną przyjemnością mogę polecić twórczość Korteza i zachęcam odwiedzić miejsce z jego koncertem.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz