Chce pomagać niepełnosprawnym

marcinl, 14 czerwiec, 2017 - 11:27
Zbyszek Strugała

Drodzy Czytelnicy, chciałbym Wam przestawić naszą nową rehabilitantkę Panią Ewelinę, która od lutego 2017r. pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Czeszewie, którego jestem uczestnikiem od początku jego założenia.

 

Na pewno zastanawiacie się, dlaczego o Niej pisze, przecież w Warsztacie jest wielu fajnych i dobrych terapeutów, którzy mi wiele pomagają i pracują tu od wielu lat, niektórzy od początku Warsztatu. Niektórym bardzo dużo zawdzięczam…

 

Ale dobra, wracając Pani Eweliny. Po odejściu z pracy w Warsztacie rehabilitantki Pani Asi, myślałem sobie, że już nikt fajny do nas chyba nie przyjdzie? Nie będę miał z kim ćwiczyć, tym bardziej że ja potrzebuje rehabilitacji, szczególnie teraz, kiedy rodzice nie są wstanie mnie zawozić na rehabilitację i musze korzystać z ćwiczeń na Warsztacie.

 

Po kilku tygodniach przerwy w ćwiczeniach w Warsztacie pojawiła się nowa osoba. Pani Ewelina, kiedy pierwszy raz przyszła się z nami przywitać w pracowniach, miałem pewne obawy. Myślałem sobie, nowa osoba, nie wiadomo, jakie ma podejście do takich osób o dużej niepełnosprawności jak ja, czy będzie umiała mnie ćwiczyć i tak dalej. Ale jak poszedłem na pierwsze ćwiczenia do Pani Eweliny byłem zaskoczony, nie tylko, że umiała do mnie podejść, ale również wiedziała jak mnie ćwiczyć, i bardzo fajnie nawiązała ze mną kontakt, a to nie jest takie łatwe…

 

I tak zacząłem z Panią Eweliną wykonywać różne ćwiczenia, również chodzenie, oczywiście przy jej pomocy i asekuracji. Dla mnie, jako osoby o bardzo dużej niepełnosprawności było to niesamowite. Ostatni raz ćwiczyłem tak z fizjoterapeutką Panią Kasią w Ośrodku Fizjoterapii w Miłosławiu, po urazie kręgosłupa.

 

Pani Ewelina Pera jest fizjoterapeutką, studiowała na kierunku Fizjoterapii na Wydziale Zdrowia Publicznego Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka 1 w Poznaniu. Jest osobą o pogodnym usposobieniu z wielką chęcią pomagania drugiemu człowiekowi. Bardzo lubi swoją pracę, ponieważ wtedy czuje się potrzebna, i tu muszę napisać, że pani Ewelina ma bardzo duże poczucie humoru i dużo energii. To jest taki nasz wulkan energetyczny.

 

 

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz