Warsztaty filmowe w Galerii „Tak"

marcinl, 3 październik, 2018 - 11:50
red.

Galeria „TAK" zaprasza do udziału w warsztatach filmowych.

 

W chwili obecnej uczestniczkami i uczestniczkami jest 5 podopiecznych WTZ Przylesie, w składzie: Lidka Piskorska, Mariusz Jozefiak, Karolina Grzyb, Daniel Laskowski oraz Michał Meller. Galeria „Tak" poszukuje jeszcze 5 samodzielnie poruszających się osób, które są zainteresowane tematem filmu i animacji.

 

Organizator prosi o zgłaszanie się osób chętnych za pomocą adresu poczty elektronicznej: galeriatak@natak.pl.

 

Ludek są to warsztaty filmowe, które potrwają od października do grudnia.

 

Prowadzić je będą Jakub Czech i Paulina Piórkowska.

 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 października 2018 r. o godzinie 16:30 w Galerii „TAK" przy ulicy Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu.

 

Harmonogram projektu przewiduje:

 

1 tydzień: kreowanie swoich postaci / bohaterów z plasteliny oraz ich profilu (cech charakteru, mocnych, słabych stron, umiejętności)

2 - 3 tydzień: tworzenie scenariusza / scenografii

4 - 6 tydzień: zdjęcia filmowe

okolice 6 grudnia: finał w postaci pokazu animacji filmowej + mikołajkowej potańcówki poprowadzonej przez kolektyw Życie na fali

 

„Ludek” to warsztaty filmowe towarzyszące Mini Festiwalowi Filmowemu Outsider Art, do których zostaną zaproszone osoby związane ze Stowarzyszeniem Na Tak oraz innymi placówkami.

 

Podczas pierwszego spotkania każda uczestniczka / uczestnik stworzy postać z plasteliny - swoje alter ego. Zastanowimy się nad naszą drugą osobowością czy też jej zupełną przeciwnością. Po stworzeniu profilu bohaterów, napiszemy scenariusz oraz zaprojektujemy scenografię. Efekty naszej pracy z 'ludkami' zostaną zaprezentowane podczas mikołajkowego pokazu połączonego z potańcówką poprowadzoną przez Życie na fali - dj-ską formacją powstałą w 2016 roku w ramach projektu Wakacje z blokami. Kolektyw zajmuje się animacją społeczną organizując oraz prowadząc potańcówki.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz