Pudełko z empatią-design thinking w wolontariacie

marcinl, 10 grudzień, 2018 - 10:29
red.

11 grudnia 2018 r. w godz. 9:00 - 17:00 Fundacja Mili Ludzie zaprasza na wydarzenie zatytułowane „Pudełko z empatią-design thinking w wolontariacie”.

 

Wydarzenie to odbędzie się przy ulicy ks. Piotra Wawrzyniaka 45 w Poznaniu. Program warsztatu podzielony będzie na dwa moduły:

 

1. Moduł teoretyczny - omówienie typów i rodzajów niepełnosprawności, potrzeb osób z niepełnosprawnościami w kontekście uczestnictwa w kulturze, możliwych rozwiązań poprawiających dostępność wydarzeń kulturalnych. Dyskusja i wymiana doświadczeń na temat doświadczeń organizatorów prowadzących tego typu szkolenia i audyty oraz doradztwo dla wielu organizatorów imprez w Polsce oraz osobistych doświadczeń osób biorących udział w szkoleniu.

2. Moduł warsztatowo - ćwiczeniowy - uczestnicy i uczestniczki pod okiem trenerów będą „wchodzić w buty” osób z różnymi niepełnosprawnościami, wykonując rozmaite ćwiczenia i korzystając z zapewnionych przez organizatorów pomocy dydaktycznych (wózek inwalidzki, okulary imitujące wady wzroku, czarne opaski na oczy, laski dla osób niewidomych i słabowidzących itp). W drugiej części tego modułu uczestniczki i uczestnicy będą pracować z Personami. Persony powstaną na podstawie wywiadów pogłębionych z osobami z niepełnosprawnościami przeprowadzonych przez organizatorów. W czasie szkolenia powstaną moodboardy przedstawiające konkretne persony, zawierające zdjęcia, cytaty z wywiadów oraz skojarzenia.

 

Organizator zapewnia wszystkie materiały warsztatowe i szkoleniowe potrzebne w trakcie szkolenia. Warsztat będzie trwał 8 godzin - uczestnicy spędzą je w wyjątkowej przestrzeni firmy POKÓJ - warsztaty, szkolenia, przestrzeń.

 

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę: www.pudelkoempatii.evenea.pl.

 

Liczba miejsc jest ograniczona!

 

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków budżetu Miasta Poznania.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz