Po zdrowie i kondycję do „Poznańskiej Szarotki”

marcinl, 28 sierpień, 2014 - 18:00
Ewelina Węglewska

Od 02.09 w Zmartwychwstańskim Centrum Sportu i Rehabilitacji „Poznańska Szarotka” przy ul. Głogowskiej 145 w Poznaniu rusza projekt pt. „Aktywizacja społeczna osób o różnym stopniu niepełnosprawności, poprzez udział w warsztatach fizjoterapeutycznych”,

 

Projekt realizowany jest przez Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu w ramach zadania publicznego: „Prowadzenie rehabilitacji osób niepełnosprawnych w różnych typach placówek”.

 

Realizowany on będzie w okresie od 01.09. do 30.11.2014 w Poznaniu, Owińskach i Międzychodzie. Jego odbiorcami będą osoby niepełnosprawne: dzieci, młodzież i dorośli o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności oraz ich opiekunowie, zamieszkujących Wielkopolskę.

 

Jak powiedziała mi siostra Patrycja - dyrektor Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Poznańska Szarotka” „Nasz projekt adresowany jest do wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem osób w przedziale wiekowym 7 – 70 lat”.

 

Warsztaty prowadzone będą w trzech dwugodzinnych blokach (do wyboru). Na każdy moduł organizatorzy przewidzieli minimum 10 osób. Zajęcia odbywać się będą we wtorki i w piątki i zawsze, jak zapewniają organizatorzy, będą one dopasowywane do potrzeb i możliwości uczestników.

 

W projekcie obok gimnastyki rozgrzewającej wraz z pląsami i zabawami z chustą Klanzy, relaksującego treningu autogennego Schultza przewidziano grę Boccia, Goalball i zajęcia taneczne – Zumba.

 

Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się zarówno osoby prywatne, jak i grupy zorganizowane. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

HARMONOGRAM WARSZTATÓW 02.09 – 21.11.2014r.

 

 

Szczegółowych informacji na temat projektu udziela i zapisy przyjmuje s. Patrycja Faustyna Sonnberg dyrektor Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Poznańska Szarotka” tel.: 511-872-327, e-mail: biuro@poznanskaszarotka.pl.

1 komentarz

Nasze trzy-miesięczne

Anonim, 18 listopad, 2014 - 02:15
Nasze trzy-miesięczne warsztaty (Goalball - Zumba - Boccia) z Osobami Niepełnosprawnymi powoli dobiegają końca, ale mamy nadzieję że są one dla nas otwartą "furtką" do kolejnych :-) Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten czas był dla nas tak cenny, wyjątkowy, niepowtarzalny i bogaty w nowe doświadczenia. Dziękujemy zarówno Uczestnikom warsztatów, ich Opiekunom jak i Osobom zaangażowanym w realizację tego projektu. Radość i entuzjazm osób licznie przyjeżdżających na nasze warsztaty sprawia, że chce się robić dla innych jeszcze więcej :-) Trzymajcie "kciuki" w naszych dalszych poczynaniach na rzecz Osób Niepełnosprawnych. Ufamy, że ciąg dlaszy nastąpi ...

Dodaj nowy komentarz