Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości

marcinl, 17 kwiecień, 2019 - 09:18
Informacja prasowa - Fundacja Potrafię Pomóc

Prezes Fundacji „Potrafię Pomóc” Adam Komar wspólnie z profesorem Remigiuszem Kijakiem zapraszają na konferencję „Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości”, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 10 - 11 maja 2019 roku.

 

Seksualność to na pewno zagadnienie, które stanowi istotny obszar we współczesnym dyskursie w studiach nad niepełnosprawnością. Chcielibyśmy, aby tegoroczna konferencja była polemiką wokół zagadnienia seksualności ulokowanego w biegu życia człowieka. Najnowsze polskie badania potwierdziły, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną tworzą związki i odczuwają potrzeby intymnej bliskości, są seksualne i pragną szczęścia i miłości.

 

Debata będzie przebiegać wokół tematów związanych z kwestiami zróżnicowania seksualności w grupie osób niepełnosprawnych.  Poruszane zostaną zagadnienia rozwoju psychoseksualnego dziecka i osoby dorosłej z niepełnosprawnością, także kwestie nieprawidłowości rozwojowych w obszarze ginekologii i urologii. Podjęte zostaną tematy funkcjonowania seksualnego osób z niepełnosprawnością sprzężoną. Powiemy o kwestiach rodzicielstwa osób niepełnosprawnych i partnerstwa. Skupimy uwagę na tematach dotyczących funkcjonowania psychoseksualnego osób z niepełnosprawnością ruchową i fizyczną i spektrum Autyzmu.

 

Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracyjny można uzyskać tutaj.

 

Uczestnictwo jest odpłatne i wynosi odpowiednio 150 zł za udział w konferencji i 80 zł w warsztatach.

 

Konferencja ma wymiar naukowy i praktyczny. Zaprosiliśmy do uczestnictwa przedstawicieli świata nauki, terapeutów, praktyków, na co dzień pracujących w obszarze seksualności. Konferencję organizuje „Fundacja Potrafię Pomóc” wspólnie z profesorem Remigiuszem Kijakiem z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Mamy nadzieję, że zaproponowane obszary dociekań staną się dla Państwa inspirujące i postanowicie uczestniczyć w wiosennej debacie we Wrocławiu.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz