Konferencja o raku piersi

marcinl, 10 kwiecień, 2018 - 08:35
red.

W dniach od 23 do 24 maja 2018 r. PWSZ mające swą siedzibę w Gnieźnie przy ulicy Księdza Kardynała Wyszyńskiego 38 zaprasza na konferencje medyczną „Wczesne wykrycie to życie”.

 

Choroby onkologiczne są jednymi najczęstszych przyczyn zgonów. Dotykają one nie tylko osobę chorującą na raka, lecz również jej najbliższych - rodzinę oraz otoczenie, w którym człowiek ten, na co dzień funkcjonuje. Dlatego też leczenie onkologiczne powinno być ukierunkowane na działanie interdyscyplinarne, w którym postępowanie operacyjne jest traktowane, jako rdzeń, wokół którego skupiają się pozostałe formy pomocy. Interdyscyplinarność stanowi serce gnieźnieńskiej konferencji. Adresowana jest ona do: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychoonkologów, dietetyków medycznych, inżynierów biomedycznych, kosmetologów oraz innych specjalistów.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Do udziału w nim sposób szczególny zachęcane są: rodziny pacjentek onkologicznych, Amazonki oraz kobiety, w rodzinach, których występują genetyczne predyspozycje do zachorowania na raka piersi (mutacje genu BRCA1).

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz