Indeks Marzeń czeka na ciebie

marcinl, 9 wrzesień, 2014 - 20:45
E.W.

W ramach projektu „Akademia Odnalezionych Nadziei” trwa trzecia edycja konkursu „Indeks Marzeń”. Do końca września niepełnosprawni maturzyści mogą ubiegać się o wymarzony indeks.

 

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która jest autorem projektu adresuje go do niepełnosprawnych maturzystów i studentów, którzy potrzebują finansowego wsparcia w kontynuowaniu edukacji i realizacji swoich marzeń.

 

Do konkursu mogą zgłaszać się maturzyści i studenci, którzy przedstawią:

 

– aktualne orzeczenie o niepełnosprawności

– zaświadczenie o dochodach rodziców lub prawnych opiekunów

– wynik egzaminu maturalnego

– zaświadczenie o przyjęciu na studia

– zaświadczenie z uczelni o zaliczonym roku studiów wraz z wykazem wyników

– list motywacyjny, w którym uczestnicy konkursu „Indeks Marzeń” muszą uzasadnić, dlaczego to właśnie oni powinni otrzymać stypendium

 

O tym, komu zostaną przyznane „Indeksy Marzeń”, zdecydują wyniki egzaminu maturalnego i osiągnięcia na studiach oraz list motywacyjny.

 

9 laureatów konkursu otrzyma dziewięciomiesięczne stypendium w wysokości 1000 złotych brutto(tysiąc zł miesięcznie). Stypendyści w ciągu roku muszą notować, na co wydali otrzymane pieniądze i przedstawiać wydatki fundacji Anny Dymnej.

 

Po zakończonym roku akademickim laureaci konkursu mogą starać się o przedłużenie stypendium o kolejny rok. „Jest taka możliwość, jednak Fundacja nie może zagwarantować, że wszystkie wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie. Trzeba liczyć się z tym, że środki fundacji są ograniczone. Ważnym czynnikiem wpływającym na przedłużenie jest średnia ocen ze studiów. Musi być ona bardzo wysoka”, mówią pracownicy Fundacji.

 

Zgłoszenia do udziału w konkursie „Indeks Marzeń” wraz z wymaganymi dokumentami należy wysyłać na adres fundacji Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” ul. Profesora Stefana Myczkowskiego 4 30-198 Kraków z dopiskiem „Konkurs Akademii Odnalezionych Nadziei" lub na adres e-mail: marcinpalys@mimowszystko.org, też wpisując w tytule „Konkurs Akademii Odnalezionych Nadziei".

 

Więcej informacji o konkursie „Indeks Marzeń” oraz jego regulamin znajdą Czytelnicy na stronie  www.mimowszystko.org.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz