II Forum edukacji domowej i demokratycznej

marcinl, 27 luty, 2019 - 09:55
red.

6 kwietnia 2019 r. w godz. 9:30 - 18:00 Stowarzyszenie Kolektyw Edukacyjny i przedszkole domowo-leśne „Na Bosaka” zapraszają na II Forum edukacji domowej i demokratycznej.

 

Wydarzenie odbędzie się w Domu Tramwajarza przy ulicy Słowackiego 19 w Poznaniu.  Jest to spotkanie w szerokim gronie osób: rodziców, dzieci, edukatorów, dyrektorów, pracowników naukowych, liderów i liderek zaangażowanych w środowiska edukacji domowej i demokratycznej. Od kilku lat edukacja domowa w Polsce znajduje się w fazie rozkwitu. Pomimo niekorzystnych zmian w prawie, liczba rodzin, która bierze na siebie odpowiedzialność za edukację własnych dzieci wzrasta z roku na rok. Od kilku lat powstają również w Polsce tzw. szkoły demokratyczne, czyli placówki edukacyjne tworzących się społeczności dzieci i dorosłych opartych na autentycznym i szczerym kontakcie; miejsca gdzie dzieci wraz z dorosłymi wspólnie podejmują decyzje o tym czego, z kim, gdzie i w jaki sposób się uczą.

 

Program wydarzenia przewiduje:

 

9:30 - 10:00 rejestracja oraz oficjalne otwarcie.

10:00 -11:30 Spotkanie z Weroniką Zimną - Hakowanie edukacyjnej rzeczywistości.

11:30 - 12:45 - Edukacja domowa i demokratyczna z perspektywy rodzica - panel rodziców edukujących domowo i demokratycznie.

12:45 - 13:30 - Fundacja Edukacji Domowej - Nie musisz być super bohaterem, żeby uczyć swoje dziecko w domu - wsparcie szkoły i innych instytucji dla edukacji domowej.

13:30 - 14:00 Przerwa kawowa.

14:00 - 15:15 Być i wspierać zamiast wychowywać - o demokratycznej szkole w praktyce - Remigiusz Stępak przedszkole domowo leśne i wolna szkoła Na Bosaka.

15:15 - 16:00 - Alina Kaczmarek - Specyfika diagnozy psychologiczno - pedagogicznej w poradni w kontekście edukacji domowej.

16:00 - 17:30 Życie to edukacja - trzy półgodzinne wystąpienia rodziców, którzy poprzez edukację własnych dzieci zmieniają świat.

Magdalena Mańczak - Szewc bez butów chodzi i szczęśliwe dziecko też - nasza droga ku wolnej i domowej edukacji.

Barbara Zamożniewicz - Rodzicielstwo blisko natury - Wielki zachwyt.

 

Bilet normalny na wydarzenie kosztuje - 100 zł.

Bilet ulgowy przysługujący osobom z ważną legitymacja studencką kosztuje 79 zł.

Pary płacą 180 zł.

 

Zapisywać można się wyłącznie poprzez uiszczenie kwoty za pomocą zrzutki.pl na stronie dostępnej tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz