W każdej sytuacji potrafię dostrzec pozytywy

t.wojczak@pion.pl, 12 lipiec, 2018 - 10:44
Tomasz Wojczak

Magda jest jedną z bohaterek filmu „Ja mogę” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Na Tak.

                           

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Magda Jurecka zmieniała się z domatorki w ciekawą świata i ludzi osobę. Jej dewiza życia brzmi „W każdej sytuacji potrafię dostrzec pozytywy”. Magda uczestniczyła w projekcie Agencji Zatrudnienia Wspomaganego „Bizon”, będącej placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie Na Tak. Swą karierę zawodową rozpoczęła od praktyk w Domu Opieki Społecznej. Jej trenerem pracy i doradcą zawodowym był Filip Zaręba a funkcję psychologa sprawowała Karolina Rzepka. Następnie Magda dzięki ich pomocy rozpoczęła pracę w Centrum Bukowska, którą ze względu na swoje kłopoty zdrowotne musiała przerwać na 2 lata. Magda z wyraźnym wzruszeniem wspomina współpracę z Filipem Zarębą i Karoliną Rzepką. Jej zdaniem dali jej oni siłę i pozwolili odkryć drzemiące w niej pokłady towarzyskości. Magda podejmując pracę pokonała olbrzymi lęk. Jednakże dzięki niej zmieniała się w osobę otwartą, dla której w pracy liczy się przede wszystkim człowiek i jego dobro. Magda doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków – ich realizowanie jak sama podkreśla stanowi dla niej ważną część życia.

 

Praca dała Magdzie możliwość odkrycia kryjącego się w niej potencjału i dała jej olbrzymią pewność siebie.  

 

Magda mieszka w Dąbrówce na terenie powiatu poznańskiego. Wraz ze swoim mężem Tomkiem stanowią szczęśliwą, dopełniającą się parę. Magda to przesympatyczna, ciepła, serdeczna i skromna osoba. Jej wadą jest to, że niechętnie mówi o sobie i się ocenia. Natomiast chętnie przyjmuje krytykę i słucha opowieści na temat tego jak widzą ją inni.

 

Magda może służyć przykładem, może być wzorem dla innych osób z niepełnosprawnościami i pokazywać, jak można żyć realizując swoje pasje i marzenia.

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz