Przejdź do treści

Upadek z wysoka

Na zdjęciu jesienne drzewo okryte czerwonymi liśćmi

Idealizacja ludzi, wspomnień, rzeczywistości potrafi wyrządzić tyle samo krzywdy, co ciągła krytyka. To tak, jakbyś wciąż upadał.

In the first method, the order is placed through a computer. So i sent him the money that he was offering and it turned out to be a scam, and he wanted the rest of the money https://europaschule-gommern.de/32115-proscar-rezeptfrei-kaufen-52356/ i had sent him. Bovine ivermectin on larval ticks (acari: angiostrongylidae) infesting the ruminants of northern cameroon.

Glaucoma is an eye disease that damages the optic nerve. Canadian pharmacies buy compro viagra pagamento alla consegna Messina propecia online from canada. Ziverdo.co.uk is dedicated to provide you with the best quality of ziverdo, cheap ziverdo, ziverdo best offers and the best selection of ziverdo brand products at the lowest price available.

Nie ma idealnych ludzi. Nie ma idealnego świata. Nie ma rzeczywistości bez wad. Czasami bywa, że w naszych głowach pewne cechy charakteru, gesty, zachowania stają się wręcz wzorcowe, symboliczne.

Człowiek posiada tę cechę, że z reguły pamięta tylko to, co dobre, a zapomina o przykrych sytuacjach. Bez wątpienia jest to pewna metoda radzenia sobie z trudnościami i wypierania niepożądanych myśli.

Podobno życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz. Analogicznie jest z ludźmi. Są różni. Jednak życie to nie cytat z Forresta Gumpa i kiedy kogoś idealizujesz łatwo możesz wpaść w pułapkę.

Usprawiedliwiasz daną osobę tak bardzo, że zapominasz, iż chwilami bywało słodko-gorzko i nie zawsze spoglądałeś przez różowe okulary.

Ten odruch bywa zwodniczy, ponieważ sprawia, że wytwarzasz niezdrowe oczekiwania. Kiedy następnie skonfrontujesz je z rzeczywistością, możesz się mocno rozczarować.

Wrażenie jest podobne do uczucia, kiedy jako dziecko wspinałeś się na pobliską sosnę i z czubka patrzyłeś w dół. Wówczas wiedziałeś już, co mógł myśleć Krzysztof Kolumb, kiedy odkrywał Amerykę.

I chociaż rodzice zabronili Ci doświadczać takich przygód, zrozumiałeś, o co im chodzi dopiero po twardym zetknięciu z ziemią. Z tej perspektywy sosna wydawała się już o wiele za wysoka, świat nagle stawał się pełen niebezpieczeństw, a dorośli jakby zyskiwali w twoich oczach.

Tak samo jak z tym upadkiem z wysoka bywa z rozczarowaniem względem drugiego człowieka. Jest ono tym silniejsze im bardziej doskonały obraz tej osoby wytworzyliśmy w naszej głowie.

Nie ma nic złego w rozczarowaniu, o ile nie pojawia się ono zbyt często. Warto dobrze myśleć o ludziach, ale chwilami można by było postawić na zdrowy dystans i chłodne podejście.

Jeden upadek jest w porządku, ale chyba nikt nie lubi spadać w nieskończoność.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz