„Sześć miesięcy" film o Akademii Życia

marcinl, 12 kwiecień, 2017 - 09:04
Jerzy Jernas

Od kilku lat w Koninie działa Akademia Życia. Przez pół roku młode osoby poruszające się na wózkach uczą się samodzielnego życia.

 

Akademia Życia zaprasza młode osoby z całej Polski, które są niepełnosprawne ruchowo i poruszają się na wózkach, do podjęcia próby usamodzielnienia się. Przez sześć miesięcy mieszkają oni w specjalnie przystosowanych mieszkaniach treningowych. Uczą się elementarnych czynności. takich jak gotowanie, zmywanie, czy sprzątanie. Następnym krokiem jest nauka samodzielnego robienia zakupów, poruszania się komunikacją miejską, a także korzystania z bankomatu. Ważnym celem jest także zdobycie przez nich pracy. Projekt realizowany jest przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj dalej" ze środków finansowych duńskiej Fundacji VELUX, w partnerstwie z Miastem Konin.

 

Przez wiele dni towarzyszyłem uczestnikom Akademii Życia, aby zrealizować film „Sześć miesięcy". Producentem obrazu jest Fundacja Obywatelska „Czas Jaszczurów". Redakcja Wielkopolskiego Portalu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych objęła to przedsięwzięcie patronatem medialnym.

 

Jako pomysłodawca i reżyser zapraszam Czytelników do zapoznania się tym ciekawym filmem. Można go obejrzeć tutaj.

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz