Święta Zmartwychwstania Pańskiego

marcinl, 30 marzec, 2018 - 13:51
Martyna Sergiel

Święta Zmartwychwstania Pańskiego, są czasem, kiedy dużo mówi się o człowieczeństwie. Nie bez przyczyny. Sam Bóg stał się przecież człowiekiem, aby zbliżyć się do świata, który stworzył.

 

Ten tekst będzie o ludziach. Uroczystości Wielkiejnocy są przecież bardzo mocno ukierunkowane na wiele spraw, które dotyczą człowieka. Tęsknimy wówczas do obecności bliskich, to z nimi chcemy spędzić te chwile.

 

W tym okresie, niezależnie od tego czy jesteś religijny, czy też nie, zawsze będziesz lgnął do rodziny. Do osób, których osobowość jest tak pełna pasji, a spojrzenie tak szczere, że nie wyobrażasz sobie być wówczas sam.

 

Miłość do człowieka poprowadziła Jezusa na drogę, na której musiał On dźwigać swój krzyż.

 

Na drogę, na której czuł się bardzo osamotniony. Kilka dni wcześniej - w Niedzielę Palmową, tłum wiwatował na Jego widok i wznosił okrzyki radości, nazywając jednocześnie Królem Izraelskim. Następnie, ten sam tłum woła „ukrzyżuj” i bez skrupułów posyła swego Króla na śmierć.

 

Napisałam o samotności, bo myślę, że paradoksalnie pozwala ona doświadczyć miłości. Miłości prawdziwej, takiej, jaką Bóg obdarował człowieka.

 

Samotność - odczuwana jest bardzo mocno po odejściu ukochanej osoby. Jednak, należy tutaj zaznaczyć, że to ta właśnie samotność jest dowodem silnego uczucia, jakim darzyliśmy kogoś bliskiego.

 

Zmartwychwstanie Chrystusa daje nam nadzieję. Nadzieję, że owa samotność będąca poświadczeniem miłości, zaniesie nas kiedyś do punktu, gdzie ponownie się spotkamy, by znów być razem przy jednym, wspólnym stole. Myślę, że tego właśnie uczą te Święta. Świadomości, że po nocy zawsze nastaje dzień, a po śmierci - nowe życie.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz