Projekt 5 Zmysłów otwarty

kasiab, 18 wrzesień, 2017 - 14:02
Tomasz Wojczak

15 września 2017 r. odbył się inaugurujący projekt 5 Zmysłów koncert zespołu „Na Górze”.

 

Koncert dzięki gościnności Teatru Polskiego w Poznaniu i opiece Polskiego Placu Zabaw miał miejsce w przeuroczym miejscu położonym koło restauracji Teatralnej. Pochodzący z Piły Zespół „Na Górze” powstał w 1994 roku. Grupa ta koncertowała z największymi gwiazdami polskiej sceny rockowej - z zespołami takimi jak: Hey, Kult, Armia, VooVoo… Grupa działa niezależnie i wydaje swoje płyty dzięki społecznościowym finansowaniom.

 

Koncert grupy „Na Górze” bardzo mi się podobał. Zespół ten gra melodyjnego punk rocka. Muzycy umiejętnie przeplatali żywe, dynamiczne kawałki, spokojniejszymi balladowymi utworami. Wokalista grupy, co jakiś czas w trakcie dynamicznych piosnek zachęcał ludzi do zabawy żywiołowym okrzykiem „Ludzie”. Bardzo podobały mi się również dialogi wokalisty zespołu z gitarzystą – anegdota „o butach” na samym początku rozczuliła publiczność. Urzekł mnie również przekaz płynący z tekstów tego zespołu. W jednej z piosenek zespół „Na Górze” śpiewa „Segreguj śmieci, nie ludzi”, co jest bardzo aktualne.

 

Resumując szkoda, że na tak znakomicie i profesjonalnie zagrany koncert przyszło stosunkowo niewielu ludzi. A warto dodać, że osoby stanowiące publiczność bawiły się świetnie – od małych dzieci po seniorów.

 

fot. arch. redakcja

 

fot. arch. redakcja

 

fot. arch. redakcja

 

fot. arch. redakcja

 

fot. arch. redakcja

 

fot. arch. redakcja

 

fot. arch. redakcja

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz