Odnaleźć siłę w trudnych chwilach

marcinl, 10 grudzień, 2018 - 10:36
Martyna Sergiel

W piątek, 7 grudnia 2018 roku w Centrum Bukowska odbyło się spotkanie z Anną Barałkiewicz - mieszkanką podpoznańskich Sadów. pasjonatką książek, muzyki i przyrody.

 

Ania była stażystką portalu www.pion.pl i cieszymy się, że to właśnie ona stała się bohaterką spotkania w naszej redakcji. Wydarzenie w Centrum Bukowska stało się dobrą okazją do tego, aby zapytać naszą koleżankę co u niej nowego i czy nadal kontynuuje swoje pasje i zainteresowania. Szkoda, ze kapryśna pogoda pokrzyżowała plany i na spotkanie przyszło mniej osób niż zazwyczaj.

 

Jestem jednak przekonana, że przybyli na spotkanie z Anią goście, ani przez moment, nie żałowali swojej decyzji. Z uwagą słuchali, jak Ania z błyskiem w oku opowiadała o swojej miłości do literatury, a w szczególności do książek z dziedzin psychologii i filozofii. Głębokie i mądre refleksje Ani, zapewne, niejednemu dały do myślenia. Dyskusja, która wywiązała się, w niewielkim przecież, gronie na długo pozostanie w pamięci wielu.

 

Zaskoczeniem mógł być fakt, że filozofia stoicyzmu, która jest pasją Ani, interesuje tak wielu i ma praktyczne przełożenie na życie, a nie jest zwykłym filozofowaniem. Zbytnie przejmowanie się rzeczami na które nie mamy wpływu, prowadzi do niepotrzebnego stresu. To właśnie starała się przekazać i uświadomić nam bohaterka piątkowego wydarzenia i za to jej dziękujemy.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz