Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa

t.wojczak@pion.pl, 6 listopad, 2018 - 14:13
Tomasz Wojczak

Dnia 5 listopada 2018 roku w Centrum Bukowska odbyło się spotkanie z Martyną Sergiel – dziennikarką Wielkopolskiego Portalu  Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych i mieszkanką Czerwonaka.

Bohaterka wydarzenia opowiadała zebranym o swoich pasjach i zainteresowaniach. Przedstawiła między innymi zalety swojej pracy, mówiła, że otworzyła ją ona na nowe wyzwania i dodała odwagi. W życiu stara się ciągle rozwijać i pokazywać, iż mimo niepełnosprawności można wiele osiągnąć. Martyna ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, a po studiach znalezienie pracy okazało się być dość trudne.

 

Bohaterka spotkania obwiniała za to fakt, że posiada pewne ograniczenia, jednak w konsekwencji okazało się, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, ponieważ dzięki mozolnym poszukiwaniom wkroczyła na swoją ścieżkę i teraz może robić to, co kocha.

 

Niepełnosprawność Martyny stwarza jej pewne przeszkody, jednak ma też plusy, ponieważ zwraca uwagę na wiele rzeczy i pozwala doceniać wszystko dobre, co wokół.

 

Nasz gość stara się nie skupiać się na negatywach. Nie może na przykład biegać, jednak wie, że podczas gdy inni biegają, ona może robić wiele innych rzeczy, o których oni nawet nie pomyślą, bo są tak zajęci bieganiem.

 

„Ograniczenia są po to, aby je przezwyciężać, a stereotypy, także te dotyczące osób z niepełnosprawnościami należy przełamywać. Pewnie – można narzekać, ale, po co? Zawsze może być gorzej” – podsumowuje bohaterka wydarzenia.

 

Martyna uwielbia pisać, a słowa są dla niej niczym puzzle – „pisanie, to układanka, którą tworzę z ogromną przyjemnością, a w której wciąż brakuje wieńczącego elementu. Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa” – dodaje z uśmiechem.     

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz