IV Marsz Na Tak za nami

marcinl, 23 marzec, 2017 - 11:09
Tomasz Wojczak

W dniu 21 marca 2017 odbył się IV Marsz Na Tak zorganizowany przez poznańskie Stowarzyszenie Na Tak.

 

Marsz będący połączeniem powitania wiosny oraz obchodów Międzynarodowego Dnia Zespołu Downa rozpoczął się punktualnie o godzinie 11:00 na Placu Adama Mickiewicza skąd jego uczestnicy przeszli ulicami święty Marcin i Aleją Marcinkowskiego na Plac Wolności.

 

Poprzez organizację tego Marszu Stowarzyszenie Na Tak chce zarazić poznaniaków entuzjazmem i pokazać, że cechy związane z posiadaniem dodatkowego 21. chromosomu są wartością dodaną. Wyraża się ona w autentyczności i szczerości osób z zespołem Downa, którą można od nich otrzymać za darmo. Marsz ten to niezwykle piękna inicjatywa. Mam nadzieję, że widok kolorowego pochodu kierującego się w stronę placu Wolności dał innym poznaniakom tyle samo radości, co piszącemu te słowa.

 

Piotr Rogucki śpiewa w jednej ze swych piosenek, że „Pierwszy podmuch wiosny budzi lęk….”. Dzięki temu, że miałem możliwość uczestniczenia w tak cudownym, perfekcyjnie zorganizowanym przedsięwzięciu tegoroczny pierwszy podmuch wiosny obudził we mnie wiarę w wartości humanistyczne, a zwłaszcza szacunek dla autonomii i godności drugiego człowieka. Są to przecież elementarne wartości, które przyświecają Organizatorom IV Marszu Na Tak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 komentarz

For more correction in words

Anonim, 11 styczeń, 2018 - 12:07
For more correction in words while playing game with words use scrabble word finder cheat and it forms a correct words.

Dodaj nowy komentarz