Dzień świętego Walentego

t.wojczak@pion.pl, 14 luty, 2019 - 08:14
Tomasz Wojczak
„ i chcę rozmawiać tylko serca biciem, i westchnieniami i całowaniami, i tak rozmawiać godziny dni lata, do końca świata i po końcu świata”. Te słowa Adama Mickiewicza – jedno z najpiękniejszych miłosnych wyznań jakie zostało napisane nabiera dziś szczególnego znaczenia.

Dziś obchodzimy dzień zakochanych, którego tradycja w naszym kraju jest stosunkowo nowa. Datuje się od  lat 90 ubiegłego wieku. Św. Walenty  patronem zakochanych stał się w XV w. W późniejszych czasach największą popularność uzyskał w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. 14 lutego zakochani obdarowują się drobnymi prezentami. Zgodnie z tradycją, kartki i życzenia muszą być anonimowe lub podpisane "Twój Walenty" albo "Twoja Walentynka". Każdy kto dostanie bukiet kwiatów w dniu zakochanych, powinien z uwagą śledzić to jak długo zachowają świeżość. Im dłużej bukiet będzie świeży, tym mocniejsze jest uczucie osoby, od której go otrzymał. 
 
Redakcja Wielkopolskiego Portalu Informacyjnego Osób Niepełnosprawnych pion.pl w tym wyjątkowym dniu pragnie życzyć wszystkim Czytelnikom szczęścia w miłości i tego by w wyjątkowy sposób przypominali swoim „drugim połówkom” o swej miłości nie tylko w ten jeden, szczególny dzień, ale i przez cały rok.
 
Źródło, z którgo korzystałem opracowując tekst można znaleźć tutaj.

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz