Dzień Dziecka w „Zakątku”

t.wojczak@pion.pl, 3 czerwiec, 2018 - 20:56
Martyna Sergiel

W środę, 30 maja br. w Parku Szelągowskim w Poznaniu Szkoła Specjalna „Zakątek”, będąca placówką Stowarzyszenia Na Tak zorganizowała piknik z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

 

Na wysokości zadania stanęli wolontariusze i organizatorzy, którzy zapewnili pyszny poczęstunek oraz napoje.

 

Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie, jakby na specjalne zamówienie. Kiedy zainteresowani zebrali się już w parku, powoli można było zaczynać wspólną zabawę.

 

Pracownicy "Zakątka" wraz ze swoimi uczniami rozsiedli się na trawie, aby móc wziąć udział w ciekawych grach integracyjnych.

 

Obecny był też zespół, który umilił wszystkim czas przygrywając na gitarach i wciągając uczestników w pełen emocji konkurs.

 

Konkurs polegał na zgadywaniu tytułów piosenek, na podstawie melodii. Chętnych podzielono na trzy drużyny – zielonych, niebieskich i żółtych. Trwała zacięta walka o pierwsze miejsce.

 

Ostatecznie wygrała drużyna żółtych, która w nagrodę otrzymała voucher do lodziarni.

 

Wszyscy uczestnicy wykazali się jednak dużą wiedzą i entuzjazmem, a co być może ważniejsze udowodnili, że mają dystans do siebie i są zespołem fajnych, uśmiechniętych ludzi. 

 

Spędzając wspólne chwile z „Zakątkiem”, zrozumiałam jak ważne są tego typu spotkania. Myślę, że ich głównym celem jest udowodnienie innym, że pomimo trudów i trosk dnia codziennego można z małych rzeczy czerpać wielką radość.

 

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz