Do Poznania szybciej dojedziemy koleją

marcinl, 6 czerwiec, 2018 - 09:22
Hanna Wawrzynkiewicz

Codziennie tysiące samochodów wjeżdża do miasta zajmując każdą wolną przestrzeń, powodując mocne zanieczyszczenie powietrza oraz wszechobecny hałas.

 

Jest to bardzo szkodliwe dla zdrowia nie tylko małych dzieci, lecz również wszystkich mieszkańców Poznania i przybyłym do tego miasta ludziom. Z tego powodu władze wojewódzkie i miejskie proponują różne udogodnienia dla podróżnych i zachęcają właścicieli aut do przesiadki na rower lub na środki komunikacji publicznej. Jednym z takich ułatwień ma być Poznańska Kolej Metropolitalna, która rusza 10 czerwca 2018 r. i ma być wygodną alternatywą dla aut. Pociągi będą odjeżdżały z Poznania w godzinach szczytu, co 30 minut. W pierwszym etapie rozwoju z kolei metropolitalnej skorzystają osoby podróżujące do Wągrowca, Jarocina, Grodziska Wielkopolskiego i Nowego Tomyśla.

 

W latach 2019-2021 mają zostać uruchomione linie w kierunku Wrześni, Gniezna, Rogoźna Wielkopolskiego, Wronek i Kościana. Budowane będą również parkingi Park and Ride aby zachęcić jak największą liczbę kierowców do podróży koleją.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz