Zmiany na drogach w związku z 1 listopada

marcinl, 30 październik, 2018 - 10:57
red.

Od soboty 27 października do 4 listopada w rejonie poznańskich cmentarzy będzie obowiązywać inna organizacja ruchu. Zmiany obejmą także funkcjonowanie komunikacji miejskiej, największe nastąpią w dniu Wszystkich Świętych. Najpewniej i najszybciej na groby dojedziemy komunikacją miejską. - W sobotę rozpoczynamy akcję Znicz - zapowiada Przemysław Kusik, szef poznańskiej drogówki. - W rejonie cmentarzy będzie znacznie więcej policjantów, najwięcej we Wszystkich Świętych. Będą pomagać, by utrudnień było jak najmniej. Tam, gdzie ruch jest największy, np. w rejonie cmentarza na Junikowie, zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna. Istotne jest, by kierowcy stosowali się do komend policjantów.

 

Będziemy kontrolować prędkość, trzeźwość. Policjanci zostaną też wyposażeni w narkotesty - mówi komisarz Kusik. - W tym roku wprowadzimy kilka modyfikacji. Powstanie dodatkowe przejście dla pieszych na Miłostowie, na wysokości pętli tramwajowej.

 

Poza przejściem podziemnym na cmentarz miłostowski, będzie też dostępne naziemne. Przy wejściu zostanie utworzonych kilka miejsc parkingowych typu „wysadź i jedź”. Będzie można podwieźć tutaj osoby starsze i niepełnosprawne. Istotne jest też, aby pamiętały one o koniecznych odblaskach, tak, aby pozostać widocznymi.

 

W rejonie większości cmentarzy prędkość zostanie ograniczona do 30 km na godzinę. Będzie też wprowadzony zakaz ruchu dla ciężarówek (Gnieźnieńska, Arciszewskiego, Lutycka). Kierowcy powinni zwracać uwagę na zmienione oznakowanie, bo na niektórych ulicach będzie wprowadzony jeden kierunek ruchu i to już od soboty. Jednokierunkowe będę np. ul. Cmentarna i Owcza od Grunwaldzkiej do Złotowskiej czy Gnieźnieńska. 1 listopada jeden kierunek ruchu będzie obowiązywał także na Złotowskiej (od Owczej do Bukowskiej), Rzepińskiej (od Cmentarnej do Małoszyńskiej), Kordeckiego (od Albańskiej do Węglowej). Powstaną dodatkowe miejsca parkingowe - na lewych pasach ruchu i w pasach rozdziału jezdni (Górczyn, Warszawska, Gnieźnieńska, św. Antoniego, Grunwaldzka) lub na poboczach ulic (Lutycka, Szczawnicka, Morasko).

 

Źródło: https://gloswielkopolski.pl/mpk-poznan-na-wszystkich-swietych-wybierz-komunikacje-miejska-na-cmentarz-dojedziesz-sprawnie-i-bez-problemu/ar/13620818

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz