Uroczyste otwarcie wystawy „Pragnę zwyciężać” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

marcinl, 7 luty, 2018 - 12:03
Martyna Sergiel

Dnia 6 lutego 2018 r. w budynku Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Towarowej w Poznaniu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Pragnę Zwyciężać” prezentującej zmagania Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych podczas XI Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii. Wystawę stanowiło 30 wielkoformatowych zdjęć wykonanych przez fotografa Adama Nurkiewicza, który od lat zatrzymuje w kadrze najlepsze momenty, składające się na występy naszych olimpijczyków.

 

Fotografie, w sposób bardzo wymowny ukazywały nie tylko ducha sportowej rywalizacji, ale także ogromne pokłady pasji, które Ci ludzie podzielają. Sport jest jeden i każdy sportowiec, czy zdrowy czy też z niepełnosprawnością ma z pewnością świadomość tego, że trening hartuje jego charakter.

 

Podczas dyskusji z olimpijczykami wybrzmiały ważne słowa o pokonywaniu słabości i przezwyciężaniu własnych ograniczeń. Na sali obecna była między innymi Halina Andrzejak– od 23 lat zawodniczka Olimpiad Specjalnych Polska, narciarka alpejska, pływaczka i kajakarka.

 

Przyglądając się fotografiom można było wierzyć medalistom w to, że sport dodał im pewności siebie i wiary, że niemożliwe nie istnieje. Poparciem tego stwierdzenia może być wypowiedź Krzysztofa Jędrasa: „ […] o medal walczyło 3000 osób, my się postaraliśmy i wyszło”- nie bez wzruszenia podsumował olimpijczyk.

 

Reasumując: wydarzenie należało do bardzo udanych, jednak warto też zwrócić uwagę na nieprzemyślaną kwestię organizacji. Czas otwarcia wystawy pokrywał się z egzaminami studentów w skutek czego powstał niepotrzebny tłum, co zakłóciło swobodę i nie pozwalało w pełni cieszyć się oglądaniem zdjęć.

 

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz