Transport pomocy humanitarnej do Afganistanu

marcinl, 7 marzec, 2018 - 09:46
Justyna Janiec-Palczewska

7 marca  o godz. 10:00 w siedzibie Fundacji „Redemptoris Missio” przy ulicy Junikowskiej 48 w Poznaniu  wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio będą pakować XX transport pomocy humanitarnej do Afganistanu.

 

Dzisiejszy transport będzie składał się z 201 kartonów wypełnionych  ciepłą odzieżą, pastami i szczoteczkami oraz opatrunkami. 123 kartony zawierają dziergane ręcznie czapki, rękawiczki i skarpetki, w 55 kartonach znajdują się pasty i szczoteczki do zębów, a w 23 opatrunki. Łączna waga transportu to ponad 1600 kg.

 

Samych ręcznie robionych czapeczek jest 7358 szt. Oprócz nich są jeszcze skarpetki, rękawiczki, swetry, szale, a nawet ręcznie robione kocyki. Ubrania składające się na pomoc do tej chwili to ponad 10 tys. sztuk odzieży. W Fundacji od lat działa Klub Włóczkersów. Podobne kluby działają w całej Polsce. Panie dziergają swoje czapki najczęściej w swoich domach, a do Fundacji przychodzą po nową, kolorową włóczkę. Na spotkaniach w Fundacji Włóczkersi mają okazję wymieniać się swoimi doświadczeniami. Najstarszą z Włóczkersek jest pani Janina Szulc. Pani Janka z uwagi na swój podeszły wiek (97 lat) już nie chodzi i nie wstaje, jakiś czas temu straciła również wzrok. Pomimo swoich schorzeń całymi dniami zajmuje się pruciem swetrów, aby Włóczkersi mieli wełnę na swoje czapeczki. O działalności Włóczkersów  dowiedziała się z telewizji córka Pani Janiny. Sama zorganizowała taki klub przy Kole Gospodyń Wiejskich w Dębnie.

 

Rzeczy zostaną przewiezione przez 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy z Poznania na lotnisko wojskowe do Krakowa, skąd po odbyciu odprawy celnej będą transportowane bezpośrednio do Afganistanu najbliższym wojskowym samolotem.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz