Sukces 7 edycji akcji „Opatrunek na ratunek”

marcinl, 5 luty, 2018 - 09:46
red.

30 stycznia 2018 r. Prezes Fundacji Redemptoris Missio Justyna Janiec-Palczewska poinformowała, że w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” zebrano już niemal 4 tony opatrunków dla szpitali misyjnych. Opatrunki te z Polski trafią m.in. do Czadu, Indii, Zambii, Togo, Kamerunu.

 

Wśród podarowanych rzeczy, które Fundacja przekaże do Afryki znalazły się plastry, bandaże, rękawiczki, strzykawki wraz z igłami, ale również bandaże elastyczne, całe apteczki, nożyczki. Od pewnego czasu główne zajęcie wolontariuszy Fundacji stanowi segregowanie i liczenie napływających materiałów. Każda wizyta przedstawicieli poczty polskiej i firm kurierskich jest wielką radością, choć w nowej, większej siedzibie Fundacji w przyziemiu kościoła brakuje już dawno miejsca i paczki muszą stać na korytarzu.

 

Siódma edycja akcji „Opatrunek na ratunek" jest odpowiedzią na prośby misjonarzy, którzy prowadzą ośrodki i szpitale. Pomoc z Polski trafi m.in. do Czadu, Indii, Zambii, Togo, Kamerunu, ale także do Republiki Centralnej Afryki i na Papuę Nową Gwineę.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz