Rehabilitacja domowa

marcinl, 10 styczeń, 2018 - 10:13
red.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał umowy z 44 instytucjami w większości wielkopolskich powiatów na przeprowadzenie rehabilitacji w warunkach domowych.

 

Umowy będą obowiązywać przez pięć lat. NFZ będzie finansował do 80 dni zabiegowych w ciągu roku, a w szczególnych przypadkach może być przedłużona.

 

Dziennie wykonywanych może być do pięciu zabiegów.  Pakiet rehabilitacyjny oprócz badania diagnostycznego objął kinezyterapię, masaż, elektrolecznictwo, pole elektromagnetyczne, światłolecznictwo i termoterapię, hydroterapię, krioterapię oraz balneoterapię.

 

Rehabilitacja w warunkach domowych jest dedykowana pacjentom, który nie poruszają się samodzielnie i nie mogą dotrzeć do placówek rehabilitacyjnych. Przykładowo mogą to być osoby z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, chorobami zwyrodnieniowymi stawów, urazami kończyn dolnych. Z tej formy rehabilitacji skorzystać będą mogli także ludzie dotknięci chorobami przewlekłymi postępującymi, w tym chorobą Parkinsona, rdzeniowym zanikiem mięśni czy guzami mózgu.

 

Skierowanie na rehabilitację w warunkach domowych może być wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalistę: rehabilitacji, fizjoterapii, reumatologii, neurologii, chirurgii i pokrewnych i jest ważne 30 dni od daty wystawienia i w tym czasie musi zostać zarejestrowane.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz