Powiatowe Targi Pracy za nami

marcinl, 8 listopad, 2018 - 10:49
Martyna Sergiel

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu zorganizował kolejną edycję Targów Pracy. Tym razem odbyły się one w Starostwie Powiatowym w Poznaniu. Targi przyciągnęły bardzo wielu zainteresowanych. Ci, którzy poszukiwali zatrudnienia mogli zapoznać się z ofertami pracy ponad 10 wystawców reprezentujących m.in. branże: biurową, marketingową, handlową, techniczną, magazynową, produkcyjną. Otwarcia imprezy dokonał Zygmunt Jeżewski - członek Zarządu Powiatu w Poznaniu.

 

Odwiedzający targi, poza możliwością nawiązania wstępnych rozmów rekrutacyjnych bezpośrednio z przedstawicielami pracodawców i pozostawienia swoich dokumentów aplikacyjnych, mogli także zapoznać się z ofertami pracy za granicą oferowanymi w ramach sieci EURES.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także profesjonalne konsultacje dokumentów aplikacyjnych pod okiem doradcy zawodowego.

 

W targach uczestniczyli także przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którzy udzielali informacji na temat możliwości wspierania zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami.

 

Reprezentantka Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych mówiła o możliwościach, jakie PFRON oferuje osobom z niepełnosprawnościami - miedzy innymi dofinansowaniach do wynagrodzenia. „Pracownik niepełnosprawny jest bardzo wartościowy i pracodawcy, którzy zamykają mu drogę do rozwoju wiele tracą. Można zyskać świetnego specjalistę, praktycznie za niewielkie koszty, ponieważ dofinansowanie do pensji jest wysokie i wynosi nawet 1800 zł przy stopniu znacznym”.

 

PFRON z Powiatowym Urzędem Pracy współpracuje od dwóch lat - „widzimy rosnące zainteresowanie i większą aktywność jeżeli chodzi o poszukiwanie pacy przez osoby z niepełnosprawnością. Myślę więc, że podobne targi to ważna i potrzebna inicjatywa” - dodaje moja rozmówczyni.

 

Z kolei jedna z uczestniczek targów, poszukująca aktywnie zatrudnienia zwróciła uwagę na fakt, że sytuacja, w której może się ona pojawić i porozmawiać z pracodawcami jest dla niej bardzo komfortowa:

 

„Są tutaj bardzo różnorodne oferty, również te skierowane do osób zmagających się z niepełnosprawnością. Mam trudności, żeby znaleźć pracę na własną rękę, więc pomyślałam, że warto skorzystać z takiej opcji. Ciekawe okazały się też dla mnie rady doradcy zawodowego, który udzielił mi kilka cennych wskazówek. Targi skracają proces rekrutacji i pokazują, że czasami, kiedy sam nie możesz znaleźć zajęcia, ono znajdzie ciebie. Trzeba tylko być otwartym i aktywnym” - podsumowuje.

 

Targi pracy okazały się zatem być nie tylko miejscem spotkań osób poszukujących pracy, ale także przestrzenią wymiany własnych spostrzeżeń i okazją do konfrontacji z pracodawcą.

 

Dobrze, że wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem także osób z niepełnosprawnościami. Jest to dobry znak, mówiący o tym, że powoli zaczyna się coś zmieniać w świadomości społecznej.

0 komentarzy

Dodaj nowy komentarz